مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

وکیل پایه یک جرایم جعل رایانه ای

آنچه در این مقاله می خوانید...

منظور از جعل رایانه ای چیست؟مصادیق جعل رایانه ای را بشناسیدمشاور حرفه ای برای جرم جعل رایانه ای

جرم جعل رایانه ای یکی از رایج ترین جرایمی است که با توجه به پیشرفت روز به روز تکنولوژی، فضای مجازی رایانه و اینترنت بسیار پیشرفت بزرگی کرده است و در کنار این گشترش، راه های ارتکاب جرم برای افراد مسلط به این حوزه نیز افزایش یافته است.علاوه بر این امروزه با پیشرفت بی نظیر جرایم در فضای مجازی روز به روز مشاهده می کنیم با توجه به متخصصی بودن ادعا در خصوص جعل رایانه ای توصیه می شود حتما ازیک وکیل جرایم رایانه ای با سابقه زیاد استفاده کنید.

وکیل پایه یک جرایم جعل رایانه ای

منظور از جعل رایانه ای چیست؟

منظور از جعل رایانه ای چیست؟

منظور از جعل رایانه ای چیست؟ جعل رایانه از جرایمی هستند که موقع وقوع ان و ابزار ارتکاب آنها به سیستمی مانند رایانه متصل است که این جرایم در برخی از ابعاد باهم متفاوت می باشند ولی در بعضی از جرایم مثل جرایم سنتی از جمله کلاهبرداری، دزدی، جعل اسناد و غیره می باشد. برای اینکه جعل رایانه ای را به خوبی متوجه بشویم جعل رایانه ای عبارتند از: تغییر یا به وجود آمدن داده های قابل استناد یا وارد کردن متقلبان داده به آنها، و لی در جعل سنتی نظیر نوستن سند قلابی، ساختن مهر، مهر را بدون صاحب برداشتن و قصد تقلب این دو باهم خیلی تفاهم دارند. یعنی جرم جعل زمانی اتفاق می افتد که داده ها تغییر پیدا کند و سیستم رایانه ای را دستکاری کرده باشد که نتوانند حرم را اثبات کنند. مثلا اگر شخصی بدون عمد در داده های رایانه بانک به اطلاعات بیمه یک کارمند داده شود جرم جعل رایانه به او نسبت داده نمی شود چون اون بدون قصد که به اون شخص آسیب برساند انجام داده است.

مصادیق جعل رایانه ای را بشناسید

مصادیق جعل رایانه ای را بشناسید

یکی از مصادیق جعل رایانه ای، جرم جعل رایانه‌ای و استفاده از داده جعلی است. در جعل سنتی، ایجاد نوشته یا سند و یا تغییر و تحریف در مندرجات سند و همچنین اضافه کردن نوشته یا عکس به نوشته اصلی شرط تحقق جرم جعل سنتی است. حال دارنده این سند جعلی، اگر با علم و اطلاع نسبت به جعلی بودن، آن را مورد استفاده و استناد قرار دهد، مرتکب جرم استفاده از سند جعلی شده است. در جرم جعل رایانه‌ای نیز تا حدی از همان روش سنتی برای مجازات جرم جعل استفاده شده و مجازات جعل رایانه‌ای و استفاده از داده‌های مجعول رایانه‌ای به صورت مستقل تعیین می‌شود. مصادیق جعل رایانه‌ای همان مصادیق جعل سنتی قلمداد شده است. تفاوت جعل سنتی با جعل کامپیوتری در این است که راه ارتکاب جعل رایانه‌ای، سریع تر و امکان کشف آن سخت‌تر است. در جعل سنتی جرم کاملا مادی و محسوس و فیزیکی است و شامل مواردی نظیر «ساختن نوشته یا سند یا ساختن مهر یا امضای اشخاص رسمی یا غیر رسمی خراشیدن یا تراشیدن یا قلم بردن یا الحاق یا محو یا اثبات یا سیاه کردن یا الصاق نوشته‌ای به نوشته دیگر یا به‌کار بردن مهر دیگری بدون اجازه صاحب آن» می‌شود. اما در جعل رایانه‌ای این داده‌ها هستند که می‌توانند به صورت داده‌های پیام یا داده‌های رایانه‌ای موجبات تشکیل جرم را فراهم آورند.

مشاور حرفه ای برای جرم جعل رایانه ای

مشاور حرفه ای برای جرم جعل رایانه ای

وکیل جرایم جعل رایانه ای فردی است اختصاصی یا به عبارتی کامل تر مشاور حقوقی رایانه ای در دادگستری ها که توانایی وکالت پرونده های سابیری را دارد. فردی که با کامپیوتر و اینترنت آشنایی کامل و بسیار عالی داشته باشد. علاوه براین اینترنت که منبع اصلی از تمامی جرم ها که در ان صورت گرفته می شود کسی است که توانایی مشاوره گرفتن از تخصصان کامپیوتر را در درجه اول قرار می دهد تا بتواند نتیجه مطلوبی جهت دفاع از موکل خود داشته باشد. وکیل حرفه ای جرایم جعل رایانه ای قانون جرائم رایانه ای چه می گوید؟ قانون جرائم رایانه ای چه می گوید؟ قانون جرایم رایانه ای می گوید هر کسی اقدام به تغییر محتوی یک سند با استفاده از کامپیوتر کند به مساوی آن با مجازات نقدی و یا حبس از سوی قانون به ان داده خواهد شد. تغییر در محتوی سیستم های رایانه ای و یا دستبرد به محتوای فایلهای رایانه شخصی دیگر که از طریق کپی نمودن در سیستم های رایانه ای صورت می گیرد، جرم محسوب می شود. که برابر این جرم شما بایستی هزینه های زیادی را به دولت پرداخت نمایید.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید