مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

وکیل متخصص جرایم رایانه ای در ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

جرایم رایانه ای شامل چیست؟منظور از جرایم رایانه ای قابل گذشت چیست؟مشاوره حقوقی جرایم رایانه ای

با پیشرفت تکنولوژی و ورود اینترنت به کشورمان، جرایم هم رنگ و بویی تازه پیدا کردند.متاسفانه از خدا بی خبرانی هستند که با سرقت اطلاعات از بستر اینترنت، توانسته اند مشکلاتی جدی برای مردم ایجاد نمایند. اما قوه قضائیه در این امر کوتاه نیامده و با وضع قوانین در حوزه جرایم رایانه ای، مجرم را به اشد مجازات خود می رساند.

یکی از متخصصانی که می تواند در این زمینه کمک شایانی به آسیب خوردگان بدهد، وکیل جرایم رایانه ای است که فرد شاکی می تواند به او اعتماد کند و مشکلش را هر چه سریعتر برطرف نماید.

وکیل متخصص جرایم رایانه ای در ایران

جرایم رایانه ای شامل چیست؟

جرایم رایانه ای شامل چیست؟ شاید خیلی ها با جرایم رایانه ای در بستر اینترنت. چندان آشنا نباشند. اما در چند سال اخیر آمار این نوع جرایم نسبت به انواع دیگر بیشتر شده و به نوعی باعث خانمان سوزی افراد شده است. متاسفانه انجام جرایم رایانه ای تنها با یادگیری چند ترفند، می تواند به راحتی انجام شود.

برای آشنایی بیشتر خوانندگان، لیستی از این نوع جرایم در زیر ذکر شده است:

  • سرقت اطلاعات فردی افراد در بستر اینترنت
  • سرقت مالی از افراد در بستر اینترنت
  • هتک حرمت به افراد از طریق نشر اکاذیب
  • شنودهای غیرمجاز از مکالمات افراد با همدیگر
  • دسترسی به داده های خصوصی افراد و نشر غیر مجاز آن در بستر اینترنت
  • انجام معاملات غیرمجاز از طریق اینترنت
  • پول ربایی از افراد با وعده و وعیدهای مختلف
  • نشر عکس ها و ویدئوهای خصوصی افراد
  • جعل اسناد رایانه ای بر علیه افراد

موارد بالا تنها بخشی از صدها جرم در بستر اینترنت هستند که هر کدام شان در دسته بندی متفاوت قرار داده می شود. و براساس شدت ضربه ای که به افراد وارد کرده، مجازات خاصی برای آن در نظر گرفته شده است.

منظور از جرایم رایانه ای قابل گذشت چیست؟

منظور از جرایم رایانه ای قابل گذشت چیست؟ شاید بتوان گفت، هیج جرمی به راحتی قابل گذشت نیست و یقینا آسیبی جدی به فرد شاکی ایجاد کرده است. اما گاها افراد مهربان و دلسوزی پیدا می شوند که حاضرند از حق خود بگذرند و مجرم را ببخشند. البته به شرطی که مجرم از انجام عمل خود پشیمان واقعی باشد و حاضر شود عملی انجام دهد تا از شدت جرم انجامی کاسته شود.

معمولا جرایم رایانه ای که در آن به شخصی هتک حرمت شده و بر علیه فرد شاکی توهینی صورت گرفته باشد، با رضایت شاکی قابل بخشش است و پرونده وارد عملیات اجرای حکم نمی شود. البته به شرطی که فرد مجرم عذرخواهی خود را در سطح عمومی کشوری عنوان کند و نسبت به اشتباه خود اعتراف نماید.

موارد مشابه دیگری از جرایم رایانه ای قابل گذشت هم وجود دارند که با بخشش فرد شاکی می توانند مورد عفو قرار گیرند. امیدواریم تمامی مجرمان به این اندیشه برسند که از انجام جرایم خودداری نمایند و زندان های کشور خالی از سکنه باشند.

مشاوره حقوقی جرایم رایانه ای

مشاوره حقوقی جرایم رایانه ای افراد کمی در کشور هستند که نسبت به قوانین حقوقی آشنایی دارند. این دسته از افراد، اگر مشکلی برایشان پیش آید، بسیار راحت تر قادرند از حق خود دفاع کنند و مجرم را به سزای اعمال ناشایست برسانند.

اما می توان گفت بالای 90 درصد افراد جامعه با مشغله های کاری فراوان، هیچ شناختی بر قوانین حقوقی ندارند و گاها نتوانسته اند از حق خود.، آن طور که باید و شاید دفاع کنند. اینجاست که ضرورت داشتن یک مشاور حقوقی آشکار می شود.

مشاوره جرایم رایانه ای، فردی است که شناخت کافی بر روی تمامی جرایم انجام شده در بستر اینترنت را دارد. و می تواند به فرد شاکی کمک کند تا حقش را از مجرم بگیرد. بنابراین در هر صنف شغلی، آشنا بودن با یک مشاور حقوقی به نوعی الزامی می باشد.

داشتن یک مشاور حقوقی، قوت قلب است و می توان به وی اعتماد نمود که می تواند مشکل حقوقی اش را حل نماید. البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که مشاوران حقوقی در قبال عملی که انجام می دهند، پول خوبی را هم دریافت می نمایند.

بنابراین در دنیای امروزی ما و رشد فزاینده جرایم، دانستن قوانین حقوقی می تواند، صرفه جویی در هزینه ها باشد. پس بیایید همگی سعی در یادگیری حداقل قوانین موجود داشته باشیم تا خودمان هم بتوانیم در رفع مشکلات قضایی مان نقشی داشته باشیم.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید