مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

وکیل شرکت هرمی خبره در ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

منظور از شرکت هرمی چیست؟نحوه شکایت از شرکت های هرمیمشاوره‌ حقوقی شرکت های هرمی

 در خصوص وکیل شرکت هرمی امروزه در کشور ما متاسفانه شاهد گسترش قارچ گونه شرکت های هرمی هستیم که از اساس جرم تلقی می شود و قانون گذار برای آن مجازات تعیین کرده است.با توجه به ماهیت اینترنت و فضای مجازی این جرایم اینترنتی شکل و بو تازه ای به خود گرفته و از حالت سنتی و داشتن دفتر و شرکت فیزیکی به داشتن وبسایت و اپلیکیشن و انجام تمام نقل و انتقالات مالی آن در فضای مجازی و نوع جرایم سایبری تغییر کرده است.

وکیل شرکت هرمی خبره در ایران

منظور از شرکت هرمی چیست؟

منظور از شرکت هرمی چیست؟

در طول سالیان در کشور های مختلف مواردی بوده است که به علت پیگرد مامورین قانون، که ادعا می کردند این حرفه بازاریابی هرمی را تحت عنوان بازاریابی قانونی اشاعه می دهد، این تجارت رو به انقراض و نابودی رفته و موارد بسیاری بوده است که اسئولین امر به درستی در جهت تشخیص و انهدام طرح های هرمی قدم برداشته اند. در هر حال همیشه طرح هایی که قانونی و مشروع بوده اند، به فعالیت خود ادامه داده اند.

شرکت هرمی چیست؟

در یک تصمیم حقوقی کلاسیک که در سال 1979 گرفته شد، شرکت Amway در اقامه دعوی که توسط هیئت تجارت فدرال آمریکا مطرح شد، پیروز شد و بعد از آن مهر تایید FTC را به عنوان یک طرح مشروع قانونی به همراه خود داشته است. این تصمیم ویژه درها را به سوی بسیاری از شرکت های فروش مستقیم چند سطحی قانونی گشود و برای خروج افراد سود جو از این تجارت، این حرفه به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت و قانون مند گردید. طبق این قانون تمامی طرح هایی که در آن افراد برای کسب فرآیند اقتصادی و مالی نیاز به جذب سرمایه گذاری افراد دیگر دارند، ممنوع و غیر قانونی اعلام شد. بر اساس این قانون شرکت های فروش مستقیم باید متشکل از یک سازمان خرده فروشی منصفانه باشند که در نهایت منجر به رسیدن یک محصول خوب به دست مصرف کننده نهایی می شوند.

مجوز فعالیت این شرکت‌ها تنها توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت اعطا می‌شود و منحصراً شرکت‌های دارای مجوز فروش محصولات به صورت بازاریابی شبکه‌ای از این وزارتخانه، حق فعالیت را خواهند داشت. سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲ به منظور اطلاع از فعالیت شرکت‌های هرمی و بازاریابی شبکه‌‌ای به کاربران گرامی این امکان را می‌دهد که با وارد نمودن اسم شرکت مورد نظر (چه به زبان فارسی و چه به زبان انگلیسی) و ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۶۰۸۲ جواب استعلام خود را بلافاصله و به صورت پیامک دریافت نمایند.

نحوه شکایت از شرکت های هرمی

نحوه شکایت از شرکت های هرمی

 به دلیل گسترش و افزایش چشمگیر شرکت های هرمی و به تبع آن ربودن سرمایه بسیاری از شهروندان و همچنین لزوم برخورد با مرتکبین این اعمال در چارچوب قانون، قانونگذار به درستی با اصلاح قانون اخلالگران در نظام اقتصادی، فعالیت در شرکت های هرمی را جرم انگاری نموده و برای آن مجازات در نظر گرفته است.

مطابق با قانون اخلالگران در نظام اقتصادی تاسیس، نمایندگی، عضو گیری در شرکت های هرمی جرم می باشد و برای شکایت از شرکت هرمی باید حالات مختلفی را مدنظر قرار داد.

حالت نخست به این صورت است که اقدامات شرکت هرمی به قدری وسیع و گسترده بوده است که منجر به اختلال شدید در نظام پولی، و اقتصادی کشور به وجود آمده باشد که به دلیل صدمات و لطمات وارده شخص یا اشخاص راس هرم به عنوان مفسد فی الارض به اعدام محکوم می شوند.

حالت دوم در صورتی است که اقدامات شرکت هرمی وسیع و گسترده بوده یعنی به طور مثال زیرشاخه ها و افراد و اعضای شرکت از تعداد قابل ملاحظه ای برخوردار بوده اما اختلال شدید که در مورد قبل به آن اشاره شد محقق نشده است. دراین حالت مجازات راس هرم و اعضای تشکیل دهنده حبس پنج تا بیست سال خواهد بود.

حالت سوم در صورتی است اقدامات شرکت هرمی در حد وسیع و کلان نبوده و این امر به این معنی نخواهد بود که این عمل وصف مجرمانه ندارد بلکه حاکی از آن است که، در مجازات سرشاخه و راس هرم نسبت به دو مورد قبل کمتر خواهد و به حبس شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.

مشاوره‌ حقوقی شرکت های هرمی

مشاوره‌ حقوقی شرکت های هرمی

با وجود تبلیغاتی که در سطح جامعه صورت گرفته، بسیاری می‌دانند که مشاوره‌ شرکت هرمی جرم است اما دلیل اصلی آنکه باز هم به عضویت در این شبکه‌ها ترغیب می‌شوند، توجیهاتی است که اعضای شبکه‌های هرمی برای گمراه کردن مشتری، از پیش آماده کرده‌اند. شاهد هستیم که با توجیهات مختلف مثل ادعای وجود قانون و آیین‌نامه‌ای که جدیدا  اجازه فعالیت‌های هرمی را می‌دهد یا مشروع جلوه دادن اعمال خود و تاکید بر اینکه شرکتی که آنها برای آن کار می‌کنند هرمی نیست کسانی که زودباور هستند، قانع می‌شوند. حتی گاه به دروغ یا راست، وکلا و قضاتی را در جلسات خود حاضر می‌کنند که به عنوان اعضای این شرکت‌ها از آن دفاع کنند. این اقدامات در جلسات مختلف تکرار می‌شود و نتیجه آن وسوسه مخاطب و عضویت اوست.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید