مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

وکیل خبره برای شکایت از پیج اینستاگرام

آنچه در این مقاله می خوانید...

برای شکایت از پیج اینستاگرام چه باید کرد؟سایت ثبت شکایت از پیج اینستاگرامهزینه مشاوره جهت شکایت از پیج اینستاگرام

برای جست و جوی وکیل خبره برای شکایت از پیج اینستاگرام کافی است از طریق این مجموعه اقدام کنید. شکایت از مزاحمت در اینستاگرام از جمله راه‌های برخورد با متخلفین و افرادی است که قصد ناراحت کردن دیگران و برهم زدن آرامش آنها را در فضای شبکه‌های اجتماعی دارند. به همین منظور ما در این مطلب قصد داریم تا نحوه شکایت از چنین افرادی را در ایران به شما معرفی کنیم.

وکیل خبره برای شکایت از پیج اینستاگرام

برای شکایت از پیج اینستاگرام چه باید کرد؟

برای شکایت از پیج اینستاگرام چه باید کرد؟ شما با گزارش تخلف اعم از توهین، کلاهبرداری و …، می‌توانید که از شخص، پیج و یا اکانت اینستاگرام شکایت نمایید و مراحل قانونی آن را طی نمایید. بطور دقیق‌تر شما می‌تواند علیه پیج های اینستاگرامی به روش های زیر اقدام نمایید:

  • به دادسرای جرائم رایانه‌ای مراجعه کنید و در بخش جرائم رایانه‌ای تشکیل پرونده دهید و مراحل قانونی را طی نمایید. دادسرا بر حسب موضوع پرونده را بررسی و به پلیس فتا ارجاع می‌دهد. ولی اگر شخص مشخص نباشد پلیس وارد عمل می‌شود و بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد.
  • پلیس فتا سایتی را راه اندازی نموده است www.cyberpolice.ir که با ورود به آن و با کلیک کردن بر روی گزینه اطلاعات مردمی می‌توانید که شکایتتان را ثبت کنید و از طریق پلیس فتا موضوع را پیگیری نمایید. پس از ثبت، پلیس فتا با شما تماس می‌گیرد و پیگیر مسئله می‌گردد. برخی از فروشگاه‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد هستند و این نماد اعتماد را مرکز توسعه تجارت به سایت‌هایی که صلاحیتش را دارند می‌دهد. اگر از فروشگاه و پیجی که خرید کرده‌اید نماد اعتماد داشته باشد، شما به راحتی و با مراجعه به سایت ثبت شکایت WWW.ENAMAD.IR می‌تواند مراجعه کنید و با کلیک بر گزینه سامانه ثبت شکایات، شکایت مدنظرتان را ثبت نمایید و پیگیری‌های لازم را انجام دهید.
  • برای شکایت شما باید که تمامی مدارک و مستنداتی را که دارید ارائه کنید و آن هارا ضمیمه پرونده‌ تان نمایید و توجه داشته باشید که بر اساس ماده ۱۶۰ قانون مجازات اسلامی، برای اثبات این عمل، از اقرار شهادت، قسامه و سوگند باید استفاده نمود.

باید به این نکته توجه کرد که برخی بیان می‌کنند که این شبکه‌ها، چون شبکه‌های خارجی اند، نمی‌توان علیه این افراد خاطی شکایتی مطرح کرد و این شکایت‌ها هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت. ولی در اصل چنین نیست و این جرم در دادسرای جرائم رایانه‌ای و تمام مواردی که بحث خواهد شد قابل پیگیری است.

در این مطلب چگونگی طرح شکایت، مدت زمانی که این شکایت نیاز دارد، دادگاه صالح برای رسیدگی به شکایت و نهایتاً مدارک لازم جهت شکایت را مطرح خواهیم کرد. در ابتدا به خاطر داشته باشید که شما می‌توانید از اکانتی که در اینستاگرام باعث آزار شما شده است شکایت کنید، در این شرایط مهم نیست که آن اکانت در حال حاضر موجود باشد یا خیر بلکه مهم آن است که شما اسکرین شاتی و یا مدرکی از پیام‌های رد و بدل شده و … داشته باشید تا قانونا بتوانید آن را پیگیری کنید.

همچنین ممکن است که شما و افراد بسیار زیادی به دلیل اعتماد به فروشگاه‌هایی که نامعتبرند و یا نماد اعتماد الکترونیک ندارند و یا حتی دارند، پس از واریز پول، محصولی را ارسال نمی‌کنند و یا پیج‌هایی به نام خیریه ساخته و اقدام به فریب و کلاهبرداری می‌کنند و از این جهت ضرر‌هایی مالی دیده باشید. اما بدانید که می‌توانید با داشتن اطلاعات حساب شخصی و نام پیج از طریق پلیس فتا پیگیری و ردیابی کنید.

ثبت شکایت از اینستاگرام بحث داغی است که با استقبال مردم از خریدهای اینستاگرامی در حال افزایش است. امروزه در اینستاگرام نیز مانند دیگر برنامه های فضای مجازی، امکان تخلف، سوء استفاده و کلاهبرداری وجود دارد. شاید تا به حال برایتان پیش آمده که از یک پیج اینستاگرام خرید کرده باشید ولی کالای خریداری شده به دستتان نرسیده است.

البته به جز کلاهبرداری ممکن است دلایل دیگری برای شکایت از پیج اینستاگرام داشته باشید مانند : توهین و افترا، ایجاد مزاحمت، هک پیج اینستاگرام، انتشار عکسهای شخصی افراد، فحش و ناسزا و مواردی از این قبیل باعث ناراحتی و گاهی مشکلات بسیار بزرگ تر برای اشخاص می شود. در این شرایط باید آگاهی داشته باشید که با گزارش تخلف به پلیس فتا می توانید از شخص یا اکانت یا پیج‌ اینستاگرام شکایت کرده و مراحل قانونی را طی نمایید. شکایت از خرید اینترنتی اینستاگرام نیز از همین راه قابل انجام است.

شکایت از اکانت اینستاگرام حتی در صورت پاک کردن آن نیز توسط پلیس فتا قابل رد گیری است، اما باید جرم مشخص شده باشد. در اکثر موارد می توان با تهیه اسکرین شات از صفحه پیج یا کامنت ها و پیام های رد و بدل شده و … جرم را در دادسرا و پلیس فتا اثبات و مراحل قانونی آن را طی نمود. خرید امن از اینستاگرام پیگیری کلاهبرداری در اینستاگرام همانطور که گفتیم امکان کلاهبرداری نیز در اینستاگرام وجود دارد.

افراد متعددی در دام کلاهبرداران اینترنتی افتاده و ضررهای مالی زیادی را متحمل می شوند. کلاهبرداران در اینستاگرام با ایجاد فروشگاه های غیر معتبر و فاقد نماد اعتماد الکترونیکی، مخاطب را ترغیب به خرید محصولات می کنند. و پس از خرید اینترنتی و واریز پول به حساب تعیین شده، محصول را ارسال نمی کنند یا با ایجاد درگاه های پرداخت جعلی، اطلاعات حساب را ذخیره و از آن سوء استفاده خواهند کرد.

همچنین در برخی موارد نیز با ایجاد پیج هایی در زمینه موسسات خیریه و ارسال شماره حساب برای دریافت کمک‌های مردمی، پول افراد را می ربایند. یا با ایجاد پیج های شرط بندی و موارد مشابه دیگر، اقدام به فریب و کلاهبرداری از مردم می کنند. برای جلوگیری از اینگونه اتفاقات باید قبل از واریز وجه و استفاده از درگاه بانکی اینترنتی، نسبت به پیج اینستاگرام اطمینان کامل داشته باشید. اما در هر صورت نحوه شکایت از پیج اینستاگرام بنا بر هر کدام از دلایل فوق، روند تقریباً یکسانی خواهد داشت.

در رابطه با کلاهبرداری نیز امکان شکایت از کلاهبرداری در اینستاگرام وجود داشته و با در دست داشتن اطلاعات حساب شخص و یا نام پیج می توانید شخص کلاهبردار را از طریق پلیس فتا ردیابی نمایید. اما سوالی که در اینجا ممکن است مطرح شود، چگونگی نحوه شکایت به پلیس فتا است که در ادامه به آن پرداخته ایم.

سایت ثبت شکایت از پیج اینستاگرام

سایت ثبت شکایت از پیج اینستاگرام امروزه با افزایش تعداد فروشگاه های اینترنتی خرید از این فروشگاه ها مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. به دلیل مزایای حق انتخاب و مقایسه قیمت ها ، صرفه جویی در زمان، انرژی، سهولت دسترسی 24 ساعت، روز به روز خریداران فروشگاه های اینترنتی گسترش می یابد.

لذا با افزایش خرید و فروش به تبع مشکلات و مسائلی همچون معیوب بودن یا عدم تحویل کالا در این خصوص به وجود می آید برای پیگیری مشکلات به وجود آمده در این روش از خرید و فروش و حل آنها ، به سه طریق می توان برای شکایت از فروشگاه اینترنتی اقدام نمود که در ذیل به تفکیک توضیح داده خواهد شد.

شکایت از طریق سامانه نماد اعتماد الکترونیکی همانگونه که در قسمت قبل توضیح داده شد, فروشگاه های اینترنتی با حجم بالایی از مبادلات روزمره، نقش مهمی در نظام اقتصادی کشور ایفا می کنند ؛ لذا طبیعی است که روش هایی برای شکایت از موارد تخلف این نوع فروشگاه ها پیش بینی شود . یکی از مهم ترین روش های شکایت از فروشگاه های کسب و کار مجازی، از طریق سامانه ای است که به صورت تخصصی به این منظور ایجاد شده است.

این سامانه تحت عنوان سامانه نماد اعتماد الکترونیکی شناخته شده است . برای شکایت از طریق سامانه نماد اعتماد الکترونیکی، فروشگاه اینترنتی باید دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد که نماد اعتماد الکترونیکی، توسط مرکز توسعه تجارت به سایت های دارای صلاحیت اعطا می گردد. هدف از ایجاد این سامانه، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی می باشد. اگر فروشگاهی که از آن خرید نموده اید، دارای نماد اعتماد الکترونیکی است، کافیست شما به HTTPS://ENAMAD.IR مراجعه نمایید سپس روی آیکون ورود به سامانه ثبت شکایات کلیک نمایید . پس از ثبت شکایات خود می توانید ، مشکلات احتمالی مربوط به خرید اینترنتی را پیگیری کنید.

مجازات کلاهبرداری اینترنتی شکایت از طریق پلیس فتا در قسمت قبل به توضیح روش شکایت از فروشگاه های اینترنتی از طریق سامانه نماد اعتماد الکترونیکی را بررسی نمودیم. با این حال، روش مذکور تنها روش شکایت از فروشگاه های اینترنتی نیست. یکی دیگر از راه های شکایت از فروشگاه های اینترنتی، شکایت از طریق پلیس فتا است.

پلیس فتا به صورت تخصصی و از طریق تجهیز منابع مختلفی همچون نیروی انسانی، دانش و تجهیزات لازم نسبت به تأمین امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات با رویکرد مقابله با جرایم از طریق پیش‌ بینی، پیش‌گیری و کشف جرایم اقدامات لازم را انجام می دهد . در این روش، فرد شاکی با ورود به صفحه پلیس فتا می تواند روی آیکون ثبت گزارش مردمی کلیک نماید و شکایت از فروشگاه اینترنتی خود را با وارد نمودن اطلاعات مربوطه ثبت و پیگیری نمایید

جرم سرقت اینترنتی از حساب دیگری شکایت از طریق مرجع قضایی علاوه بر روش های ذکر شده در قسمت های قبلی ، روش دیگری نیز جهت ثبت شکایات نسبت به عملیات فروشگاه های اینترنتی وجود دارد که نسبت به روش های قبلی، مراحل طولانی تری دارد و در واقع، این روش را می توان تحت عنوان روش قضایی برای شکایت از تخلفات فروشگاه های اینترنتی نامگذاری کرد.

در این روش، برای شکایت از فروشگاه های اینترنتی ، شخص شاکی باید با داشتن مدارک کافی از جمله رسید واریز وجه و ….. به دادسرای جرایم رایانه ای در تهران و به دادسرای محل سکونت خود در سایر شهرستان ها مراجعه نماید و شکایت خود را با نوشتن شکواییه مطرح نماید.

هزینه مشاوره جهت شکایت از پیج اینستاگرام

هزینه مشاوره جهت شکایت از پیج اینستاگرام هزینه مشاوره شکایت از پیج اینستاگرام به نوع جرم و مدت زمان مشاوره بستگی دارد. همانطور که گفته شد، در ایران کاربران بسیاری وجود دارند که از شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده و در آن‌ها اقدام به تجارت آموزش کسب اطلاعات و ایجاد ارتباط با دیگران می‌کنند. اما برخی افراد سودجو و متخلف نیز با انجام اقدامات ناشایست مانند اخاذی، کلاهبرداری، تهدید، توهین، مزاحمت، فحاشی و … امنیت و آرامش فضای مجازی را برهم زده و برای دیگران ناراحتی ایجاد می‌کنند.

یکی از راه‌های شکایت از مزاحمت و توهین در اینستاگرام، مراجعه حضوری به مراکز پلیس فتا یا دادسرای جرایم اینترنتی و درجه شکایت از طریق اینترنت در سایت‌های مربوط است. توجه داشته باشید که فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در فضای مجازی و اینترنت کشور توسط پلیس فتا و نهادهای مربوطه به طور مداوم بررسی شده و اقدامات متخلفانه توسط این مراکز زیر نظر گرفته می‌شود.

حتی استفاده از فیلترشکن و راه‌های میانبر جهت دور زدن تحریم‌ها نیز در نظارت و بررسی‌های انجام شده توسط این نهادها اختلال ایجاد نکرده و تاثیری در نتایج آنها ندارد. اما متاسفانه بسیاری از کاربران به ویژه متخلفین و کسانی که وسایل ایجاد مزاحمت برای دیگران را دارند، براین مطلب واقف نبوده و فکر می کنند که استفاده از فیلترشکن باعث می شود تا پلیس فتا دیگر نظارت بر فعالیت‌های آنها نداشته باشد و نمی‌تواند آنها را ردیابی کند. و همین باور غلط باعث می‌شود تا این افراد اقدام به انجام رفتارهای ناشایست و مزاحمت، توهین و تهدید دیگران نمایند.

در صورتی که با چنین اعمال و رفتارهای مواجه شدید جهت شکایت از مزاحمت و توهین در اینستاگرام می توانید به مراکز ذکر شده مراجعه کرده و یا از طریق اینترنت نسبت به شکایت از پیج، اکانت پست، مطلب و کامنت یا نظر دیگران اقدام نمایید. بنابراین با انجام این کار می‌توانید هر نوع تهدید، مزاحمت توهین و تخلف در فضای مجازی را گزارش کرده و پیگیری‌های لازم را نسبت به آن انجام دهید.

نحوه شکایت از مزاحمت و توهین در اینستاگرام جهت شکایت از مزاحمت و توهین انجام شده توسط اکانت‌ها و کاربران متخلف شبکه‌های اجتماعی، تنها کافیست تا از نام اکانت، پیج فرد خاطی، صفحه پیام و یا نظر تهدید آمیز و … اسکرین شات گرفته و از آن به عنوان مدرک جهت شکایت استفاده کنید. برای طرح شکایت نیز می‌توانید به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی قوه قضاییه مراجعه کرده با ثبت‌نام در سامانه مربوطه و ارسال مدارک مورد نظر، شکایت خود را انجام دهید.

در شهرهای کوچک نیز تنها کافیست تا به دادسرای عمومی مراجعه کرده و نسبت به جرایم الکترونیکی انجام شده طرح شکایت کرد. توجه داشته باشید که تهیه اسکرین شات به عنوان مدرک جهت ارائه به دادسرا بسیار مفید بوده و حتی اگر فرد خاطی از اکانت فیک استفاده کرده و یا پیج خود را به طور کامل حذف نموده باشد باز هم مدرک قابل استناد بوده و توسط پلیس فتا قابلیت پیگیری و ردیابی را دارد.

در صورت اطلاع از نام متهم، تنها کافیست تا مشخصات وی را در شکایت خود مطرح کرده تا جهت بازخواست به دادگاه احضار شود. اما در صورتی که از نام متهم اطلاع ندارید، می‌توانید اکانت اینستاگرام مذکور را در شکایتنامه مطرح کرده تا پلیس فتا اقدام به شناسایی فرد مورد نظر نماید.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید