مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

وکیل حرفه ای جرایم تجارت الکترونیک

آنچه در این مقاله می خوانید...

رایج ترین جرایم اینترنتی در تجارت الکترونیککارشناس متخصص جرایم تجارت الکترونیک

وکیل جرایم تجارت الکترونیک باید در زمینه ارتباطات اینترنتی و همچنین فناوری اطلاعات از دانش کافی برخوردار باشد.

به معاملاتی که از طریق رایانه، تلفن و اینترنت انجام می گیرد تجارت الکترونیک می گویند. وکیل حرفه ای جرایم تجارت الکترونیک می تواند با آگاهی کامل از این فضا مشکلات مربوط به قرارداد های کسب کار در فضای مجازی را انجام دهد. 

وکیل حرفه ای جرایم تجارت الکترونیک

رایج ترین جرایم اینترنتی در تجارت الکترونیک

رایج ترین جرایم اینترنتی در تجارت الکترونیک

جرایم تجارت الکترونیک به این معناست که شخصی از طریق وسایل ارتباطی، اینترنتی، رایانه و تلفن برای به دست آوردن اموال شخصی دیگر دست به کلاهبرداری بزند. وقتی جرمی در بستر مبادلات مالی الکترونیکی صورت بگیرد قانون گذار آن را جزء جرایم الکترونیکی می‌داند.

کلاهبرداری اینترنتی یعنی وقتی فردی با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور و رایانه شروع به استفاده ی غیر مجاز از «داده پیام»  و همچنین مختل کردن عملکرد سیستم رایانه ای بکند و از این راه برای خود ثروت و مالی به دست آورد و به شخص دیگری ضرر وارد کند مجرم محسوب می شود و ممکن است به پرداخت جزای نقدی و حبس محکوم شود. جرایم رایانه‌ای و اینترنتی تنها منافع شخصی را به خطر نمی اندازد و ممکن است منافع ملی یک کشور را نیز دربرگیرند .

همچنین اگر شخصی اطلاعات مربوط به دریافت حقوق خود را از حساب سیستم شرکت پاک کند و دوباره درخواست دریافت حقوق داشته باشد جرم انجام داده است، یعنی داده پیام را حذف نموده و مجرم شناخته می شود.

به دلیل بالا بودن تعداد کاربران اینترنتی عده ی زیادی از افراد به این نتیجه رسیدند که تجارت الکترونیک، به روش اصلی مبادلات تجاری تبدیل شده است و این موضوع خود دلیلی برای انجام جرایم تجارت الکترونیک می‌شود. 

برخی از جرایم تجارت الکترونیکی نیز از طریق  فروشگاه‌های اینترنتی، شرکت‌های هرمی صورت می‌گیرد. رایج ترین جرایم  تجارت الکترونیک توسط کلاهبرداران از تاجرانی صورت می‌گیرد که کسب و کار خود را از طریق شبکه های اینترنتی انجام می‌دهند. پیشرفت تکنولوژی علاوه بر مزایا مشکلاتی را نیز به همراه داشته است. 

از جمله رایج ترین جرایم  تجارت الکترونیک می توان به سایت های شرط بندی اشاره کرد که قربانیان زیادی داشته است. درصد بالایی از جرایم تجارت الکترونیک مربوط به جرایم مالی می شود. سازمان‌های بین‌المللی مختلفی مانند سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، ناتو، سازمان کشورهای امریکایی در زمینه جرایم اینترنتی و الکترونیکی فعالیت دارند. 

کارشناس متخصص جرایم تجارت الکترونیک

کارشناس متخصص جرایم تجارت الکترونیک

کارشناس‌ جرایم تجارت الکترونیک در کشورهای مختلف جرم ها را در دسته بندی های مختلف قرار می‌دهد.

ازجمله این دسته بندی ها می توان به کلاهبرداری از اطلاعات کامپیوتری و مالی،کلاهبرداری از شرکت های تجاری، کلاهبرداری از موسسات بیمه اینترنتی، کلاهبرداری مالی علیه دولت. 

کارشناس‌ جرایم تجارت الکترونیک باید دانش و اطلاعات حقوقی خود را با تازه ترین روش‌ها و تکنیک اینترنتی ارتقا بدهد.

قانون تجارت الکترونیکی در حدود17 پیش تصویب گردید. کارشناس‌ در زمینه جرایم الکترونیکی این توانایی را دارد که شخصی را که مرتکب جرم شده است را ممنوع الخروج کرده و حسابهای بانکی متهم را نیز مسدود نماید.

پرونده های جرایم رایانه‌ای بعد از صدور حکم به دادگاه کیفری فرستاده می شوند و کارشناس جرایم تجارت الکترونیک به آن رسیدگی می کند. 

از جرایم تجارت الکترونیک به نام‌های دیگری چون «جرایم تکنولوژیک» و «جرایم رایانه‌ای» استفاده می‌شود. کارشناسان جرایم تجارت الکترونیک را سه دسته معرفی کرده اند.

جرم‌هایی که علیه دارایی و اموال افراد صورت می‌گیرد. جرم‌هایی که علیه منافع ملی یک کشور انجام می شود. جرم هایی که علیه افراد صورت می‌گیرد. از جرم‌هایی که علیه افراد صورت می‌گیرد می توان به آزار های اینترنتی اشاره کرد. 

دسته دوم جرم‌هایی که علیه دارایی افراد صورت می‌گیرد آسیب رساندن به اطلاعات سیستمی و یارانه ای می باشد.

از جرم‌هایی ردیف سوم نیز می‌توان به تروریست های بین المللی اشاره کرد که اطلاعات ملی و با اهمیت کشور را به خطر می اندازند و آن را در اختیار دیگر کشورها می‌گذارند.

جهت ارتباط با کارشناس جرایم اینترنتی با شماره تماس درج شده در همین سایت تماس برقرار فرمایید.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید