مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

وکیل جرم هتک حیثیت رایانه ای

آنچه در این مقاله می خوانید...

جرم هتک حرمت در فضای مجازی یعنی چه؟بهترین مشاور جرم هتک حیثیت رایانه ای

با رواج استفاده از شبکه های اجتماعی، متاسفانه جرم هتک حیثیت رایانه ای بیش از پیش شیوع پیدا کرده و افراد آسیب دیده بیشتری، نیاز به مشاوره با وکیل و اخذ راهنمایی پیدا کرده اند. اما چه اعمالی مصداق این هتک حرمت هستند؟ و در صورت مواجهه با چنین مواردی، چگونه می توان از ضایع شدن حقوق خود جلوگیری کرده و با متخلفین مقابله نمود؟ یک وکیل جرم هتک حیثیت چگونه می تواند به شما کمک کند؟

وکیل جرم هتک حیثیت رایانه ای

جرم هتک حرمت در فضای مجازی یعنی چه؟

جرم هتک حرمت در فضای مجازی یعنی چه؟ اگر در فضای مجازی، اعم از سایت ها، وبلاگ ها، شبکه های اجتماعی (اعم از تلگرام، اینستاگرام، توییتر و غیره) اظهارات توهین آمیزی توسط شخص یا اشخاصی نسبت به شخص دیگر صورت بگیرد و یا حریم خصوصی فرد برملا شود (مثلاً عکس های خصوصی فرد انتشار عمومی پیدا کند)، هتک حرمت صورت گرفته است. هتک حرمت یا حیثیت عملی است که حیثیت، اعتماد دیگران و آبروی افراد را مورد خطر قرار می دهد. هر فعلی که باعث وهن فرد شود، چنانچه در خفا صورت نگیرد و علنی باشد، همانطور که در فضای معمولی مجازات دارد، در فضای مجازی نیز قابل پیگیری است.

انگیزه بسیاری از مجرمین در این زمینه انتقام جویی از قربانی است. در اغلب موارد، مشکلات و مسایل شخصی بین اشخاص از پیش وجود دارد و با استفاده از فضای علنی شبکه های اجتماعی، فرد مجرم کینه های خود را در قالب انتشار عکس های خصوصی، نسبت دادن امور ناروا، انتساب برچسب های خلاف واقع، فحاشی و پرده دری عمومی می کند.

در مورد توهین در ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی، هرگونه توهین اعم از فحاشی و استفاده از الفاظ رکیک جرم دانسته شده و مجازات آن ۷۴ ضربه شلاق و جریمه نقدی از پنجاه هزار ریال تا یک میلیون ریال است. 

در ماده شانزده قانون جرایم رایانه ای، تحریف کردن فیلم یا صوت یا تصویر دیگران به نحوی که موجب هتک حرمت و حیثیت فرد شود جرم دانسته شده و برای آن مجازات در نظر گرفته شده است. جرم هتک حرمت از ۹۱ روز تا دو سال حبس و از پانصد هزار تومان تا چهار میلیون تومان جزای نقدی در پی دارد. حتی بیان شده که اگر محتوای تحریف شده مستهجن نیز باشد، اشد مجازات برای خاطی در نظر گرفته شده است.

در مورد هتک حرمت رایانه ای، در واقع وسیله و ابزار هتک حرمت رایانه و اینترنت است. محل وقوع جرم در این موارد، همان محلی است که قربانی از آن هتک حرمت اطلاع پیدا می کند و نتیجه مورد نظر فرد خاطی حاصل شده است. لذا همان دادگاه محلی می تواند برای رسیدگی به این جرم اقدام کند.

ضابط قضایی رسیدگی به جرم های فضای مجازی پلیس فتا است که می تواند در موارد ضروری محتوای وهن آور را ضبط و حفظ نماید. پلیس فتا با اقدامات فنی و مهندسی، مجرمان و خاطیان را شناسایی و به مقام قضایی اعلام و متهم را در اسرع وقت دستگیر می کند. این تصور که هویت افراد در شبکه های مجازی نامشخص است و قابل پیگیری نیست، برداشت اشتباهی است که غالب مجرمین در فضای مجازی دارند و باعث می شود با خیال راحت اعمال مجرمانه صورت دهند.

بهترین مشاور جرم هتک حیثیت رایانه ای

بهترین مشاور جرم هتک حیثیت رایانه ای قانون مجازات اسلامی برای این جرم، مجازات در نظر گرفته است که شاید عده زیادی از مرتکبین به این امور از آن آگاه نیستند. از طرف دیگر، قربانیان این قبیل رفتارهای سوء اخلاقی نیز از حقوق خود و پیگیری آن، آگاهی کافی ندارند و نمی دانند مراحل و شرایط اقدام قانونی علیه خاطیان به چه نحو است.

در این زمینه بهره گیری از وکلای زبردست و مشاوره با آن ها می تواند راهگشا باشد. وکیل ماهر می تواند در زمینه تهیه و تنظیم شکایت، پیگیری دادخواست در دادسرای تخصصی جرایم رایانه ای و پلیس فتا شما را یاری کند. برای چنین منظوری می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی هایی که شما را سریعتر به مقصود می رساند دریافت نمایید.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید