مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

وکیل جرم نشر اکاذیب در فضای مجازی

آنچه در این مقاله می خوانید...

جرم نشر اکاذیب رایانه ای چیست؟از نشر اکاذیب رایانه ای قابل گذشت بیشتر بدانیدمشاور متخصص جرایم نشر اکاذیب فضای مجازی

وکیل جرم نشر اکاذیب در پاسخ به سوال مربوطه مطابق قوانین و مقررات نشر اکاذیب رایانه ای بیان میدارد: تفاوت نسبت دادن و انتشار دروغ در این است که در نسبت دادن، یک شخص حقیقی یا حقوقی یا یک مقام شناخته شده مدنظر است در حالیکه انتشار دروغ به طور کلی میباشد و نسبت به شخص خاصی نیست.اکاذیب جمع کذب به معنای دروغ و گفتار خلاف حقیقت است و هنگامیکه یک دروغی به شخصی نسبت داده میشود و به اصطلاح عامه دهان به دهان میچرخد،نشر اکاذیب اتفاق افتاده است.

وکیل جرم نشر اکاذیب در فضای مجازی

جرم نشر اکاذیب رایانه ای چیست؟

جرم نشر اکاذیب رایانه ای چیست؟

امروزه در مقایسه با گذشته نشر اکاذیب در فضای مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام یکی از جرایم بسیار شایع است که اغلب به ضرر مادی یا معنوی اشخاص حقیقی یا حقوقی نیز منجر می‌شود. موضوع جرم نشر اکاذیب رایانه ای هم امنیت همگانی و عمومی است و هم امنیت فردی و شخصی است.
در راستای توضیح مختصری که ارائه گردید از وکیل نشر اکاذیب رایانه ای که متخصص در جرم مذکور است خواستار توضیح بیشتر و بیان جزییات هستیم که ایشان بیان میدارد: موضوع جرایم نشر اکاذیب رایانه در خصوص اشخاص با قصد خاص اضرار و ضرر رسانیدن، امنیت و حیثیت فردی است که هدف جرم نشر اکاذیب رایانه ای قرار میگیرد.
در پی این امر، و در نسبت دادن رخدادهایی که کذب میباشد و این انتساب به مقامات و حتی اشخاص حقوقی با قصد خاص تشویش اذهان عمومی، امنیت عمومی خدشه دار میگردد. با این حال نیاز نیست تا رخ داده بر روی موضوع، با نتیجه همراه گردد.

وکیل نشر اکاذیب در فضای مجازی وکیل نشر اکاذیب رایانه ای موکدا تاکید میدارد که جرم نشر اکاذیب رایانه ای که در فضای سایبر انجام میگیرد، جرمی مطلق است و این نکته را میتوان از تعبیر به کار رفته در بخش واپسین ماده ۱۸ قانون جرایم رایانه  “اعم از اینکه از طریق یاد شده به نحوی از انحا ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود،” میتوان این امر را فهمید که بزه نشر اکاذیب رایانه ای جرمی مطلق است.

برای رکن روانی نشر اکاذیب رایانه ای یا همان نشر اکاذیب سایبری، وجود سه جز ضروری و از بایسته ای آن است.

از نشر اکاذیب رایانه ای قابل گذشت بیشتر بدانید

از نشر اکاذیب رایانه ای قابل گذشت بیشتر بدانید نشر اکاذیب زمانی محقق می شود که فرد به صورت شفاهی یا کتبی اکاذیبی را برخلاف حقیقت اظهار نماید یا به دیگری نسبت دهد. برای تحقق این جرم حتی لازم نیست به شخص ضرر مادی یا معنوی وارد شود لکن فرد باید قصد ورود ضرر یا تشویش اذهان عمومی را داشته باشد. همانطور که از مندرجات ماده 698 قانون مجازات اسلامی متوجه می شویم اگر شخصی به انتشار اعلامیه و شب‌نامه به صورت عمومی بپردازد و یا در یک منبر یا تریبون عمومی سخنرانی نماید به طوری که ارکان قانونی مندرج در ماده 698 احراز شود نیز این عمل جرم و دارای مجازات خواهد بود.

جرم نشر اکاذیب اگر به شیوه سنتی واقع شود و مشمول مندرجات ماده 698 قانون مجازات اسلامی بشود و یا اگر از طریق مطبوعات صورت پذیرد قابل گذشت است و در صورت شکایت شاکی خصوصی تعقیب شروع و با گذشت وی تعقیب موقوف خواهد شد لکن اگر نشر اکاذیب از طریق سیستم های رایانه ای یا مخابراتی واقع شود به طوری که مشمول ماده 18 قانون جرائم رایانه ای باشد در خصوص قابل گذشت بودن آن اختلاف نظر وجود دارد که نظر اکثریت برغیر قابل گذشت بودن آن است.

نظرم علم به کذب بودن خبر از نظر قانونگذار شرط تحقق جرم نبوده است بلکه عدم اطمینان و تحقیق در مورد صحت موارد منتشره قبل از انتشار برای تحقق جرم کفایت می‌کند.

مشاور متخصص جرایم نشر اکاذیب فضای مجازی

مشاور متخصص جرایم نشر اکاذیب فضای مجازی پرسشی که از وکیل نشر اکاذیب رایانه ای متخصص در امر مربوط و کسی که به عنوان وکیل نشر اکاذیب در فضای مجازی فعالیت مینماید این است که چه تفاوتی میان نسبت دادن و  انتشار دروغ است؟ و یا ممکن است شما متهم به جرم نشر اکاذیب شوید، برای دفاع از خودتان باید چگونه عمل کنید؟

سوال دیگری که بوجود می آید  این است که هتک حیثیت چیست و چگونه اتفاق می‌افتد؟

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید