مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

وکیل برای جرم هک گوشی

آنچه در این مقاله می خوانید...

جرم هک گوشی دیگران چیست؟مجازات تهدید به هک دیگران چیست؟مشاور حرفه ای برای جرم هک گوشی

یکی از مسایلی که در چند سال اخیر مشاهده می شود هک کردن گوشی همراه افراد است و اصطلاح هک شدن تلفن همراه به معنای نفوذپذیر شدن آن وسیله نسبت به شخص هکر با هک کردن تلفن همراه می تواند به اطلاعات تلفن همراه دیگران به سهولت دسترسی داشته باشد. از این رو جرم هک گوشی در قوه قضاییه به جد پیگیری می شود که شما شهروندان گرامی می توانید با مراجعه به وکیل برای جرم هک گوشی شکایت خود را تنظیم نمایید.

وکیل برای جرم هک گوشی

جرم هک گوشی دیگران چیست؟

جرم هک گوشی دیگران چیست؟

در این مبحث می خواهیم به حکم هک گوشی دیگران بپردازیم در ابتدا اگر شخصی به تلفن همراه دیگران نفوذ کند و دسترسی به اطلاعات را داشته باشد چه به قصد اخاذی باشد و چه به قصد کنجکاوی و تفریح به عنوان یک جرم محاسبه می شود و امکان این را دارد او را مجازات کرد از این رو در قانون برای جرایم رایانه ای قوانینی در سال 1388 به تصویب نمایندگان مجلس رسیده است.

طبق این قانون که در مجلس به تصویب رسیده هر گونه جرایم علیه محتویات محرمانه داده ها و سیستم های کامپیوتری و مخابراتی که دسترسی غیرمجاز را در بر داشته باشد جرم به شمار می آید از این رو در ماده یک قانون مجلس در این خصوص اینگونه مقرر می کند که هر شخصی به طور غیرمجاز به داده های محرمانه یا سیستم های رایانه ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده اند دسترسی پیدا کنند آن شخص را به حبس مجازات می کنند و ممکن است از نود و یک روز تا یک سال این مجازات اجرا شود یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات را با هم محکوم شوند.

از طرفی گفتنی است تلفن همراه های امروزی خود نیز نوعی رایانه یا کامپیوتر محسوب می شوند زیرا دارای اجزای مختلفی نظیر پردازشگر و حافظه و کارت تصویر هستند که اگر شخص زیان دیده از این موضوع شکواییه خود را در مراجعه قضایی پیگیری نماید می تواند مجرم را مجازات نماید.

از این رو اگر مجرم هک گوشی اقدام به مواردی همچون تهدید به پخش محتویات گوشی نماید و یا اینکه به طور جد محتویات گوشی را پخش نموده باشد ممکن است حتی شلاق و محکومیت به زندان را قاضی برای مجرم به اجرا در آورد.

مجازات تهدید به هک دیگران چیست؟

مجازات تهدید به هک دیگران چیست؟

جرم هک چیست باید دانست در قانون مجازات اسلامی و یا قانون جرایم رایانه ای هیچ ماده قانونی که در آن به عنوان هک اشاره شده باشد، وجود ندارد. یا اینکه نمی توانید عبارت جرم و مجازات هک را در آن مشاهده کنید. بنابراین باید به دنبال دیگر عناوین مجرمانه باشیم که هک مصداق آن است. در اصل عمل هک یعنی دسترسی غیر مجاز به سامانه ها و داده های دیگران و باید عمل هک را اینگونه تعریف نماییم این عمل در همان ابتدای قانون جرائم رایانه ای تعریف و برای آن مجازات در نظر گرفته شده است.

از این رو مجازات تهدید به هک دیگران به این صورت است که در هر جرمی نیت و قصد مجرمانه موضوع بسیار مهم است. این عامل در موارد بسیار، موجب تشدید مجازات نیز می شود.در مورد جرم و مجازات هک باید گفت اگر مرتکب، این جرم را حرفه و شغل خویش قرار داده باشد مجازات سنگین تری در انتظار او می باشد. اما کسی که به قصد کینه و نفرت به داده های دیگران دسترسی پیدا کند و آن را در معرض انتشار قرار دهد ممکن است مجازات کمتری نسبت به افراد شیاد و حرفه ای و کلاهبردار تحمل کند.

مشاور حرفه ای برای جرم هک گوشی

مشاور حرفه ای برای جرم هک گوشی باید دانست دسترسی غیر مجاز شروعی برای دیگر عملیات مجرمانه است. ممکن است عملیات هک منجر به سرقت داده شود، یا اینکه هدف بعدی هکر، انجام کلاهبرداری باشد. ممکن است هکر قصد تخریب، اخلال، تغییر و یا فروش داده و اطلاعات را داشته باشد.از این رو شما هم وطنان گرامی می توانید جهت مشاوره حرفه ای برای جرم هک گوشی به سایت اینترنتی مجموعه ما مراجعه کنید و در این زمینه با وکلای متخصص ما صحبت کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید