مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

هزینه وکیل متخصص در سرقت رایانه ای

آنچه در این مقاله می خوانید...

مهمترین مصادیق سرقت رایانه ایتفاوت سرقت رایانه ای و کلاهبرداری رایانه ایمشاور برای بررسی جرم سرقت رایانه ای

وکیل سرقت رایانه ای می تواند به قربانیان جرایم سایبری کمک کند تا ضمن شکایت از فرد سارق، حق و حقوق از دست رفته خود را در انواع کلاهبرداری رایانه ای باز یابند. برای جرم سرقت رایانه ای در قانون جمهوری اسلامی، مجازات های مختلفی درنظر گرفته شده است که مشاور سرقت رایانه ای به خوبی با تمام آنها آشنایی داشته و می تواند پرونده شکایت را در مسیر درست خود پیش ببرد.

هزینه وکیل متخصص در سرقت رایانه ای

مهمترین مصادیق سرقت رایانه ای

مهمترین مصادیق سرقت رایانه ای با گسترش استفاده از رایانه و اینترنت در میان اقشار مختلف جامعه، برخی به فکر سوءاستفاده و انجام اعمالی خلاف قانون در این محیط برآمدند. مصادیق سرقت رایانه ای بسیار گسترده است که گاهی در آنها حقوق معنوی و گاهی حقوق مادی فرد قربانی مورد آسیب قرار می گیرد.

در سرقت رایانه ای هم فرد سارق دست به اعمالی می زند که در دنیای حقیقی نیز از آن با عنوان جرم یاد می شود، فقط در این مدل، فضای ارتکاب جرم مجازی است. اعمالی مانند نفوذ به رایانه شخصی دیگران با هدف سرقت اطلاعات شخصی، ایجاد خرابکاری، ارسال هرزنامه ها، اخاذی، تهدید و ارعاب افراد همگی از مصادیق سرقت رایانه ای هستند.

در دنیای حقیقی وقتی سرقتی رخ می دهد، فرد دسترسی خود را به اموال سرقت شده از دست خواهد داد، اما ممکن است در سرقت رایانه ای، فرد قربانی هنوز به اطلاعات خود دسترسی داشته باشد و مجرم سایبری نیز بطور همزمان از آن اطلاعات استفاده کند. در این نوع هم عمل مجرمانه صورت گرفته را سرقت می نامند.

در سرقت های دنیای حقیقی، فرد سارق اموال و دارایی ها را به تاراج می برد، اما در سرقت رایانه ای حقوق معنوی قربانی و یا دارایی های نقدی او هدف قرار می گیرد. در بعضی از موارد فرد سارق یک صفحه جعلی بانکی درست کرده و قربانی را تشویق می کند در این صفحه جعلی به جابه‌جایی پول بپردازد. واضح است با لو رفتن اطلاعات بانکی قربانی، راه برای خالی کردن حساب بانکی او هموار شده است.

در برخی دیگر از سرقت های رایانه ای، فرد سارق به دروغ کالایی را برای فروش در معرض دید قرار داده و برای آن تبلیغ می کند. هرکس برای خرید کالای غیرحقیقی پولی پرداخت کند، اما محصولی به وی تحویل داده نشود، قربانی سرقت رایانه ای شده است.

تفاوت سرقت رایانه ای و کلاهبرداری رایانه ای

تفاوت سرقت رایانه ای و کلاهبرداری رایانه ای تمامی اعمال مجرمانه که در دنیای حقیقی رخ می دهد، قابل اجرا در دنیای مجازی هم هست. در قانون جزای اسلامی سرقت اعم از شکل سنتی آن تا شکل مجازی، به عمل خلافکارانه ای گفته می شود که طی آن اموال قربانی مورد هدف ربایش قرار گرفته باشد. در فضای رایانه ای، این کار فقط محدود به اموال مادی نمی شود، ممکن است عکس یا اطلاعات خصوصی شخص به سرقت رفته باشد و با وجود اینکه سرقت عکس زیان مالی متوجه کسی نمی کند، اما زیان معنوی آن از چشم قانونگذار دور نمی ماند.

کلاهبرداری رایانه ای را به هرگونه تلاش برای فریب قربانی گویند. ممکن است قربانی تشویق به عضویت در گروهی و فعالیت به سود مجرم رایانه ای شود، هر کاری که با هدف ورود به کامپیوترهای شخصی افراد صورت بگیرد، ایجاد صفحات مجازی تقلبی و امثال آن همگی از مصادیق کلاهبرداری رایانه ای هستند زیرا هیچگونه اموال قربانی به سرقت نرفته و فقط مورد فریب قرار گرفته است.

مشاور برای بررسی جرم سرقت رایانه ای

مشاور برای بررسی جرم سرقت رایانه ای برای پیگیری قانونی جرم سرقت رایانه ای لازم است از یک مشاور سرقت رایانه ای کمک گرفته شود. چنین فردی اطلاعات کاملی درباره ابعاد مختلف جرایم رایانه ای داشته و به مجازات های درنظر گرفته شده برای هرکدام آگاهی کامل دارد. یک وکیل باتجربه و آگاه به جرایم سایبری بهترین گزینه برای دریافت راهنمایی و مشاوره است زیرا چنین فردی می تواند پرونده را در مسیر قانونی خود سریعتر پیش ببرد.

هزینه وکیل متخصص در سرقت رایانه ای با توجه به نوع خدماتی که ارائه می دهد و ساعاتی که برای مشاوره حضوری و یا غیرحضوری اختصاص داده است، متفاومت خواهد بود. امروزه استفاده از مشاوره وکیل جرایم سایبری به صورت غیرحضوری نیز فراهم شده است. می توان در این شیوه از تماس تلفنی یا شیوه های اینترنتی آنلاین برای دریافت مشاوره استفاده کرد.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید