مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مشاور حقوقی جرایم رایانه ای در تهران

آنچه در این مقاله می خوانید...

آیا جرایم رایانه ای قابل گذشت است؟کارشناس متخصص جرایم رایانه ای در تهران

با توجه به رشد فزاینده تکنولوژی و راه های ارتباطی فضاهای جدیدی به وجود آمده است که این فضاهای ناشناخته با مخاطرات و مضرات بسیاری همراه است اینترنت بزرگترین فضای مبهم و مجازی ایست که بشر با آن رو در رو شده است که بدون شناخت جرایم و تخلفات آن نمی توان از آن استفاده مطلوبی داشت. داشتن مشاور حقوقی جرایم رایانه ای در کنار کسب و کارها در فضای مجازی و به شدت بز گ و رو به رشد  کنونی بشدت احساس می شود.

مشاور حقوقی جرایم رایانه ای در تهران

آیا جرایم رایانه ای قابل گذشت است؟

آیا جرایم رایانه ای قابل گذشت است؟ جرایم رایانه ای در یک نوع از  تقسیم بندی به دو مدل جرایم : « قابل گذشت » و « غیر قابل گذشت » تقسیم می شوند.

جرایم قابل گذشت : جرایمی که شاکی اختیار گذشت را از جرم را دارد و از حق قانونی خود بگذرد. معمولا جرایمی که در قبال شخص بوده و به عموم جامعه لطمه نزد قانون گذشت است و به معنای دیگر مدعی العموم نداشته باشد. اشاره یک نکته بسیار مهم است که جرایم مالی و کلاهبرداری به دلیل اینکه روی افکار عمومی مردم و اعتماد آنها موثر است از جرایم قابل گذشت مستثنی است.

جرایم غیرقابل گذشت : جرایم و تخلفاتی که تصمیم شاکی خصوصی برای توقف دادخواهی موثر نیست و با گذشت او هم ادامه دادرسی متوقف نخواهد شد. با طور کلی مبنای مشخص شدن جرایم غیرقابل گذشت آنهاست.

اثر گذشت شاکی در جرایم قابل گذشت :

الف ـ گذشت در مرتحل ابتدایی دادرسی :

براساس قانون گذشت شاکی از شکایت در ابتدای مراحل رسیدگی موجب توقف عملیات قضایی خواهد شد .

ب ـ گذشت در ادامه مراحل و قبل از صدور حکم :

براساس قوانین کشور در این مرحله نیز موجب توقف مراحل دادخواهی خواهد شد.

ج ـ گذشت در مرحله اولیه حکم و قبل از قطعیت آن :

در این شرایط  دادگاه تجدیدنظر رای اولیه دادگاه را باطل اعلام می کند و مراحل توقف می گردد. 

د ـ گذشت پس از صدور حکم نهایی :

ـ در این نوع هم مراحل دادرسی متوقف می شود و اگر بخشی از حکم اجرا شده باشد ادامه آن متوقف می گردد اما اگر پس از اجرای حکم باشد ادامه اثرات حقوقی شکایت کان لم یکن خواهد شد.

در مجموع دادگاه در برخورد با گذشت شاکی به انتخاب دو راه مختار است : یکی تخفیف در اجرای حکم است و دیگری توقف اجرای آن است که قاضی با توجه به جرم یکی از این را انتخاب می کند.

نتیجه ی گذشت در خلاف های غیر قابل گذشت :

الف ـ گذشت شاکی قبل از صدور حکم نهایی :

به موجب قانون گذشت شاکی در این نوع شکایات موجب می شود دادگاه در اجرای حکم برای متشاکی تخفیف قائل شود یا حکم را به مجازاتی سبک تر و خفیف تر تبدیل نماید.

ب ـ گذشت شاکی بعد از رای نهایی دادگاه :

براساس قانون در این نوع از گذشت جرم توسط شاکی دادگاه در وقت فوق العاده به درخواست شاکی رسیدگی کرده و در صورت امکان و با توجه به حوزه اختیارات مشخص شده در قانون در مجازات متهم تخفیف و یا بخشش قائل می گردد.

کارشناس متخصص جرایم رایانه ای در تهران

کارشناس متخصص جرایم رایانه ای در تهران با توجه به گستردگی حوزه جرایم رایانه ای نیاز به کارشناس جرایم رایانه ای شدیدا در فضای رو به رشد مجازی امروز احساس می شود. فضایی که دنیایی از ناشناخته هاست و هر اقدام ناآگاهانه ای شاید ناخودآگاه مجرمانه و خلاف قانون باشد.

متخصص جرایم رایانه ای در کنار شرکت ها و اشخاص حقیقی و حقوقی با مشاوره و راهنمایی آنها در زمینه شناخت راه و چاه ها و ناشناخته های قانون در زمینه جرایم رایانه ای می تواند از ضررهای احتمالی در این فضای مبهم روبرو و ره به رشد جلوگیری کنند.

صد البته در تهران نیز با توجه به بزرگی و مرکزیت شهر و نیز تعدد جرابم این کارشناسان و متخصصان جرایم رایانه ای شدیدا به کار می آید و برای شرکت ها و اشخاص برای رویارویی با فضای مبهم روبرو مفید و کارساز خواهند بود.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید