مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مشاور حقوقی جرایم رایانه ای در اصفهان

آنچه در این مقاله می خوانید...

مجازات جرم کلاهبرداری رایانه ایمهمترین مصادیق جرایم اینترنتیکارشناس رسمی دادگستری جرایم رایانه ای

مشاور حقوقی جرایم رایانه ای، وظیفه دارد بهترین و تخصصی ترین مشاوره را راجع به موضوع جرایم رایانه ای در اختیار مرتکب جرم قرار دهد تا فرد متخلف کمترین مجازات نقدی و حبسی را شامل گردد. وکلای مجرب و کار بلد پایه یک دادگستری باید با ارائه بهترین مشاوره تخصصی و هم چنین بیش ترین پیگیری و تلاش را در زمینه پرونده جرایم رایانه داشته باشد و درک دقیقی از جرم داشته باشد.

مشاور حقوقی جرایم رایانه ای در اصفهان

مجازات جرم کلاهبرداری رایانه ای

مجازات جرم کلاهبرداری رایانه ای داده های فضای مجازی طبق قوانین خاصی ارزش گذاری می شوند مانند قانون فضای مجازی و محتوای مستهجن، قانون تجارت الکترونیک، قانون جرایم رایانه ای را شامل می گردد.

جرایم و مجازات کلاهبرداری سایبری بر اساس نوع جرم متفاوت می باشد و از انواع جرایم می توان به جرائم علیه محرمانگی داده ها و سیستم های رایانه ای و مخابراتی، جرائم علیه صحت و تمامیت داده ها و سیستم های سایبری و مخابراتی، سرقط و کلاهبرداری مرتبط با رایانه، جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی، هتک حیثیت و نشر اکاذیب اشاره کرد.

در جرم کلاهبرداری رایانه ای، هرکس به وسیله سیستم های سایبری و مخابراتی فیلم، عکس یا صوت دیگری را بدون اجازه شخص تغییر دهد یا به اشکال مختلف دیگر تحریف نماید به نحوی که موجب هتک حیثیت و نشر اکاذیب گردد، مجازات کلاهبرداری رایانه ای برای این شخص به حبس نود و یک روز تا یک سال و یا محکوم به پرداخت جزای نقدی از پنج میلیون تا چهل میلیون ریال می گردد و یا اگر این تغییر یا تحرف به دو صورت مستهجن باشد، فرد مجرم مرتکب به هر دو مجازات مقرر محکوم خواهد شد.

هر کسی به طور غیر مجاز مرتکب اعمال زیر شود، جاعل محسوب می گردد و به حبس از یک سال تا پنج سال یا جزای نقدی از بیست تا یک صد میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد: الف) تغییر داده های قابل استناد یا ایجاد و وارد کردن متقلبانه ی داده ها ب) تغییر داده ها یا علایم موجود در کارت های حافظه یا قابل پردازش در سیستم های رایانه ای یا مخابراتی یا تراشه ها یا ایجاد و وارد کردن متقلبانه ی داده ها و علایم به آن ها.

مهمترین مصادیق جرایم اینترنتی

مهمترین مصادیق جرایم اینترنتی مهم ترین مصادیق جرایم اینترنتی که در بالا به چند مورد از آن ها اشاره شد، در اینجا نیز به چند مورد دیگر اشاره خواهیم کرد از جمله توهین به مقدسات جمهوری اسلامی ایران، اهانت به دین مبین اسلام، تحریک یا اغوای مردم به جنگ و کشتار افراد و غیره را شامل می گردد. هرکس به قصد خطر انداختن امنیت یا آسایش عمومی تخلفی را در سیستم های رایانه ای و مخابراتی که برای ارائه خدمات ضروری به کار می روند از قبیل خدمات درمانی، حمل و نقل و بانکداری را مرتکب شود به حبس از سه تا ده سال محکوم خواهد گشت.

هم چنین اگر فردی به منظور دستیابی افراد به محتویات مستهجن، آن ها را تحریک یا ترغیب یا تمطیع کند یا فریب دهد یا شیوه ی دستیابی به آن ها را تسهیل کند یا آموزش دهد، به حبس نود و یک روز تا یک سال و یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال محکوم می گردد.

چنان چه جرم رایانه ای در محلی کشف یا گزارش شود، ولی محل وقوع آن مشخص نباشد، دادسرای محل کشف مکلف است تحقیقات مقدماتی را انجام دهد.

کارشناس رسمی دادگستری جرایم رایانه ای

کارشناس رسمی دادگستری جرایم رایانه ای با پیدایش سیستم های رایانه ای، میزان جرایم سایبری و مختلفاتی که در آن صورت می گیرد روز به روز در حال فزونی می باشد. همان طور که می دانیم این جرایم در بستر مجازی و سایبری شکل می گیرد که بر حسب نوع تخلف، فرد متخلف شامل مجازاتی می گردد. کارشناس جرایم رایانه ای وظیفه دارد با نهایت خبرگی و تخصص در این زمینه فرد متخلف را یاری و مشاوره دهد، تا در این زمینه حداقل و کمترین جرم را شامل گردد.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید