مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مشاور حقوقی جرایم اینترنتی در ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

آشنایی با انواع جرایم اینترنتیهزینه وکیل جرایم مزاحمت اینترنتی

به موازات رشد روز افزون اینترنت در سراسر دنیا و ضریب نفوذ بالای آن جرایم و مخاطرات این دنیای جدید به شدت افزایش یافته است جرایم اینترنتی ابعاد و حوزه های وسیع  و گسترده ای دارد که داشتن یک مشاور حقوقی جرایم اینترنتی قوی شدیدا به کسب و کارهای حوزه ی مجازی کمک شایانی خواهد کرد. 

مشاور حقوقی جرایم اینترنتی در ایران

آشنایی با انواع جرایم اینترنتی

آشنایی با انواع جرایم اینترنتی انواع جرایم اینترنتی:

مزاحمت کامپیوتری : مزاحمت رایانه ای یکی از قدیمی ترین روش های خلافکاری رایانه ای در جهان است که میلیون ها کاربر در سراسر دنیا درگیر این ماجرا هستند و برای بسیاری از آنها دردسر و مزاحمت زیادی ایجاد کرد. این نوع خلافکاری از طریق شایعه پراکنی برای شخص یا اشخاص است. 

توهین رایانه ای : بر خلاف اهانت های رایج در این حوزه بیش تر بحث سیاسی ماجرا مورد بحث قرار می گیرد، به نحوی که افراد خاصی از یک کشور هدف مورد توهین و افترا قرار می گیرد. معمولا افراد قربانی این نوع تخلفات رایانه ای اشخاص مشهور و معروف جامعه هستند که تمامی موارد و حرکات توسط مجاری قانونی و وکیل جرایم اینترنتی قابل پیگرد و تعقیب است.

سرقت مجتزی :  متخلفان رایانه ای با استفاده از روش های گوناگون نفوذ غیرمجاز به رایانه ها و نرم افزارهای مراکز حیاتی و مهم ورود پیدا کرده و با استفاده از حملات وسیع و پیچیده قبیل فیشینگ( نوعی از دریافت غیر مجاز داده است که فرد مجرم با هدایت کاربران به صفحاتی شبیه به صفحه موردنظر اطلاعات وارد شده کاربر را دریافت می کنند) ضد سامانه های امنیت داده، اطلاعات را سرقت می کنند. در این شرایط رایانه مجرمان با چند کلیک ساده مورد تصرف قرار گرفته و تمامی اطلاعات مربوط به‌ حساب‌ های مالی و سایر داد ه‌های با ارزش آنان به سرقت می رود.

ترورسیم رایانه ای : این نوع تخلفات رایانه ای با هدف اختلال آگاهانه در شبکه های کامپیوتری دولتی انجام می پذیرد و با انتشار وسیع ویروس های کامپیوتری رایانه قربانیان را از کارانداخته یا باعث انتقال داده ها به منابعی در خارج و یا دستکاری در اطلاعات آنان است . هدف این نوع نفوذ رایانه ای تهدید علیه امنیت ملی کشورهاست. 
 

جاسوسی رایانه ای : این شیوه پیچیده‌ترین شکل از تخلفات کامپیوتری است که به اشکال مختلفی در سراسر جهان به وقوع می پیوندد . جاسوسان رایانه ای با ورود به شبکه های بزرگ از جمله اینترنت به شنود اطلاعات و داده ای حیاتی می پردازند.

مشهورترین جاسوسی رایانه ای جهان در سال 2011 به وقوع بیوست که در آن اپل از سامسونگ در دلیل سرقت اطلاعات مرتبط با صفحه نمایش و پردازنده های تلفن هوشمند  شکایت کرد، در جریان این شکایت بعد از یک سال سامسونگ هم به جبران شکایت اپل سامسونگ هم شکایت مشترکی تنظیم کرد که بزرگترین شکایت حقوقی قرن 21 به وقوع پیوست.
 

هک : هکر کسی است که با استفاده از نقاط ضعف یک سیستم یا نرم افزار از طریق داده ها به شبکه نفوذ کرده و با هدفی خاص اختلالاتی در آن ایجاد می‌کند. از سال ۲۰۰۵ میلادی تا امروز با گسترش روزافزون اینترنت عملیات هکری به گسترده‌ترین شکل جرایم رایانه‌ای در سراسر جهان بدل شده است.
 
قتل اینترنتی : در این نوع از جرایم رایانه ای فرد مجرم با اعمالی شبیه تهدید به پخش تصاویر شخصی فرد قربانی را مجبور به خودکشی می کند . البته با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی این موارد از جرایم تکرار بیش از حدی پبدا کرده است.

روسپیگری اینترنتی : فضای مجازی به دلیل گستردگی و امکان ناشناس بودن افراد در آن مستعد پخش تصاویر و سایر رسانه های مستهجن و غیر اخلاقی است.

راه بندی اینترنتی : در این نوع جرم فرد مجرم درخواست های زیادی به مراکز داده سایت ها و اهداف مشخصه می فرستد و به اصطلاح این مراکز را از دسترس خارج می کند.

استفاده رایگان از داده ها : نفوذ و استفاده از داده هایی که رایگان در اختیار عموم نیست.

نقص کپی رایت : تکثیر و انتشار غیر مجاز از داده های تحت قانون کپی رایت
خرابکاری ترکیبی : در این نوع جرم که خطرناک ترین نوع است مجرم از ترکیبی از شیوه های مختلف مثل هک، راه بندی اینترنتی و امثال آن جهت نفوذ به سیستم ها استفاده می کنند به دلیل ترکیبی بودن این شیوه مقابله با آن سخت تر خواهد بود. 

هزینه وکیل جرایم مزاحمت اینترنتی

هزینه وکیل جرایم مزاحمت اینترنتی همانطور که ذکر شده جرایم مزاحمت اینترنتی از شایع ترین جرایم اینترنتی است که فرد خاطی با استفاده از شبکه های مجازی مثل تلگرام و واتساپ به مرور خود را  به قربانی نزدیک کرده و با این ارتباط با وی به تصاویر و یا داده های فرد دسترسی پیدا کرده و برای دستیابی به مقاصد شوم خود از قربانی باج خواهی می کند در این زمان فرد قربانی با مراجعه به وکلای و مشائرهای حقوقی اینترنتی می توانند از طریق قانونی و حقوقی جلوی این نوع سوء استفاده را بگیرند.

ضمنا به دلیل ماهیت مجازی این نوع از جرایم وکیل این نوع از پرونده ها هزینه کمتری نسبت به سایر پرونده ها خواهد داشت.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید