مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مشاور حقوقی برای جرایم سایبری

آنچه در این مقاله می خوانید...

جرایم سایبری یعنی چه؟برای شکایت از جرایم سایبری کجا باید رفت؟وکیل حرفه ای جرایم سایبری در ایران

امروزه به دلیل گسترده شدن دنیای اینترنت و همچنین دسترسی بیشتر ارتباطات باعث راحت تر شدن ارتباطات با دنیای اطراف شده است، ولی این ارتباطات گاهی اوقات مورد هدف افراد سودجو یا تخریب گر قرار میگیرد که ممکن است آثار زیان باری به وجود آورد و باعث دردسر هایی شود که تقریبا کل وقت روزانه خود را مشغول به پیگیری آنها در مراکز سازمانی باشید.

به همین دلیل برای جرایم سایبری، وکیل جرایم سایبری یا مشاور حقوقی جرایم سایبری در نظر گرفته شده که سریعا کار شما را انجام بدهند و دیگر نیاز به این نباشد که شما کل وقت روزانه خود را بخاطر مشکلات پیش آمده حدر بدهید.

مشاور حقوقی برای جرایم سایبری

جرایم سایبری یعنی چه؟

جرایم سایبری یعنی چه؟ در دهه های اخیر با رشد بسیار گسترده فناوری اطلاعات و از آن طرف توسعه عظیم شبکه های سریع ارتباطی باعث شده که جرایم سایبری صورت بگیرد، جرایم سایبری هر فعل یا ترک فعلی که با کمک سیستم انجام گیرد را جرایم سایبری قلمداد می شود.

که از این دیدگاه به سه دسته تقسیم می شوند:

دسته اول از جرایم کامپیوتر و تجهیزات کامپیوتری، موضوع جرایم سنتی مثل سرقت، تخریب تجهیزات و… هستند، دسته دوم کامپیوتر وسیله ارتکاب جرم است و از آن برای جعل مدارک، گواهینامه و …استفاده می شود، و در دسته سوم که جرایمی محض است که امروزه خیلی از این جرایم در دنیای سایبری رواج دارد شامل هک یا ویروسی کردن است که در فضای مجازی اتفاق می افتاد و باعث اتفاق های ناگواری میشود مثل دزدیدن اطلاعات، سرقت از حساب های بانکی و…

به صورت ساده تر جرایمی که با کمک سیستم های رایانه ای اتفاق می افتاد را جرایم سایبری میگویند، بدین صورت که ممکن است یک فرد سودجو با هک رایانه یا موبایل شما می تواند به اطلاعات زیادی از شما و خانوادتان دست یابد که این موضوع می تواند باعث بروز مسائل جدی شود و در بیشتر مواقع امکان باج گیری هم وجود دارد.

برای شکایت از جرایم سایبری کجا باید رفت؟

برای شکایت از جرایم سایبری کجا باید رفت؟ برای شکایت جرایم سایبری می‌توان به پلیس فتا که در حوزه سایبر فعالیت میکند مراجعه کرد، پلیس فتا که یک واحد تخصصی است که وظیفه آن جلوگیری و مبارزه با کلاهبرداری های سایبری است.

کار پلیس فتا ایجاد امنیت و کاهش مخاطرات برای فعالیت های علمی، اقتصادی، اجتماعی در جامعه اطلاعاتی و مراقبت و پایش از فضای تولید و تبادل اطلاعات برای پیش گیری از تبدیل شدن این فضا به بستری برای انجام هماهنگی ها و عملیات برای انجام و تحقق فعالیت های غیر قانونی و ممانعت از تعرض به ارزش ها و هنجار های جامعه در فتا از جمله وظایف و ماموریت های پلیس فتا است، پلیس فتا مسول امنیت و آسایش در فضای مجازی است، همچنین در صورت مشکل در فضای مجازی می توان به پلیس فتا مراجعه کرد.

وکیل حرفه ای جرایم سایبری در ایران

وکیل حرفه ای جرایم سایبری در ایران در صورت برخورد با جرایم اینترنتی و جرایمی که در حوزه فناوری اطلاعات روی می دهد استفاده از مشاور تخصصی حقوق کار عاقلانه ای است،چرا که ممکن است با انجام ندادن اینکار با بیان یک کلمه و جمله به ظاهر بی اهمیت پیچیدگی های غیر منتظره ای در روند پرنده های قضائی ایجاد شود.

در حال حاضر جوانان زیادی در فضای مجازی زمان زیادی را صرف می‌کنند و اکثر ارتباطات آنها در فضای مجازی رقم میخورد، در بسیاری از موارد تلفن همراه می تواند محور اصلی ارتباطات افراد جامعه را تشکیل دهد،لذا در صورتی که در این مراودات استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی را مد نظر قرار ندهیم ممکن است دچار مشکلات حقوقی متعددی گردد.

و وقتی بیشتر با این مجرمین صحبت می شد اولین جمله ای که اکثر آنها می‌گفتند این بود که ما نمی‌دانستم این کارمان جرم محسوب میشه زیرا که در فضای مجازی کسی ما را نمی بیند، لذا باید مراقب لحن و رفتار خود در شبکه های اجتماعی باشیم و از ارسال هر نوع محتوا و یا ادای هرگونه الفاظ رکیک و حتی از ارسال فیلم یا تصویر شخصی دیگران به افراد ثالث خود داری کنیم، در صورت هرگونه بروز مشکل در فضای مجازی اول خونسردی خود را حفظ کرده و با مشاور حقوقی جرایم سایبری گفت و گو کنیم.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید