مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مشاور حرفه ای جعل داده های رایانه ای

آنچه در این مقاله می خوانید...

تعریف جعل رایانه ای چیست؟شایع ترین موارد جعل رایانه ای را بشناسیدوکیل متخصص جعل داده های اینترنتی

جعل يعنی ساختن یا به وجود آوردن اسناد یا مدارکی که وجود قانونی وحقیقی ندارند. جعل رایانه ای با پیشرفت تکنولوژی و استفاده ی روز افزون از وسایل ارتباط جمعی رو به افزایش است. پیشرفت تکنولوژی علاوه بر مزیت‌های که دارد جامعه و افراد را نیز با مشکلاتی مواجه می کند. 

مشاور حرفه ای جعل داده های رایانه ای

تعریف جعل رایانه ای چیست؟

تعریف جعل رایانه ای چیست؟

جعل رایانه ای يعنی تقلب و تغییر داده ها  در کارت های پردازشی یا سیستم  های مخابراتی یا اینترنتی که  انجام دادن اين کارهای توسط افراد جرم محسوب شده و مجازات دارد. افرادی هستند که از طریق رایانه به حریم خصوصی افراد وارد می شوند و به طریق غیر قانونی از داده های شخصی افراد سوء استفاده می کنند. 

جعل داده های اینترنتی همان‌طور که از اسمش پیداست به وسیله ی کامپیوتر و از طریق شبکه ی اینترنتی در فضای مجازی انجام می پذیرد. زمانی که هکرهای مسلط به رایانه و اینترنت وارد فضای خصوص افراد می شوند می‌توانند به طریق غیر قانونی داده های اشخاص را پخش، ذخیره، پردازش یا دریافت نمایند و مورد سوء استفاده قرار دهند. 

جرایمی که در فضای مجازی صورت می گیرد به دلیل آشنا نبودن افراد با اين فضا و سوء استفاده افراد متقلب صورت می گیرد. جعل داده ی اینترنتی مجازات حبس و پرداخت جزای نقدی نیز دارد که بسته به نوع جرم مجازات هایش متغییر می باشد. 

بعضی از جرایم رایانه ای نه تنها به افراد جامعه ضرر وارد می کند بلکه دولت ها را نیز دچار مشکل می نماید و امنیت کشور را به خطر می اندازد. 

شایع ترین موارد جعل رایانه ای را بشناسید

شایع ترین موارد جعل رایانه ای را بشناسید

جرایم رایانه ای به سه دسته تقسیم می شوند. جرایمی که مربوط به مطالب غیر اخلاقی و انتشار ویروس  در شبکه ی اینترنتی می شود. جرایمی که از طریق کامپیوتر و اینترنت به صورت کلاهبرداری های اینترنتی صورت می گیرد و جرایم تجارت الکترونیکی که در فضای مجازی انجام می گیرد. اين گونه جرایم به حیثیت و اموال افراد ضرر و زیان وارد می نماید. 

جعل اینترنتی مانند ایجاد یک مدرک تحصیلی غیر قانونی، جعل سند و کارت شناسایی تقلبی، چاپ پول تقلبی و همچنین جعل سندهای مربوط به دولت و افراد جزء جرایمی هستند که مجازات هایی را شامل می شوند ‌‌‌. 

اين جرایم رایانه‌ای و اینترنتی به وسیله ی افراد سود جو و متقلبی صورت می‌گیرد که از فضای مجازی به صورت درست و قانونی استفاده نمی‌کنند. 

از جمله جرم‌های فضای اینترنتی می توان به فیشینگ اشاره نمود. فیشنگ يعنی زمانی که افراد کلاهبردار با دست یابی به ایمیل کاربر اینترنتی و همچنین رمز عبورش از صفحه شخصی فرد کپی برداری  کرده تا در زمان مناسب فرد را مورد سوء استفاده مالی قرار دهد. 

جرایم جعل اینترنتی باعث بر هم‌ زدن نظم و امنیت عمومی جامعه می‌شوند.بیشترین جرمی که از طریق جعل صورت می گیرد مربوط به جعل اسناد می شود. به وجود آوردن داده ای که وجه و صورت قانونی نداردنیز جرم به شمار می رود. 

وکیل متخصص جعل داده های اینترنتی

وکیل متخصص جعل داده های اینترنتی وکیل جعل اینترنتی 

با افزایش جرم ‌هایی که در فضای مجازی صورت میگیرد باید افرادی باشند که با تسلط کامل با اين گونه جرایم برخورد قانونی نماید. وکیل جعل اینترنتی باید به رایانه و اینترنت و همچنین نرم افزارهای مربوط به آن ها آشنایی داشته باشد. 

جرایمی مانند استفاده غیر قانونی از داده، کلاهبرداری های رایانه ای، برداشت غیر مجاز از کارت های اعتباری، توهین و هتک حرمت به افراد، ایجاد شبکه های شرط بندی، انتشار مطالب غیر اخلاقی باید به وسیله ی وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی حل و فصل گردد. 

با توجه به اینکه فضای مجازی و اینترنتی بسیار وسیع است بهتر از وکلای که در زمینه ی جعل اینترنتی فعالیت داشته اند استفاده شود. زمانی که داده های حقیقی مورد تغییر قرار می‌گیرند يعنی اصل داده عوض شده باشد اين کار جرم محسوب شده و مجازات قانونی برای آن در نظر گرفته می شود. 

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید