مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مشاوره در خصوص جعل رایانه ای

آنچه در این مقاله می خوانید...

منظور از جعل رایانه ای یعنی چه؟مجازات جرم جعل داده های رایانه ای چیست؟انتخاب وکیل متخصص برای جرم جعل رایانه ای

در عصر ارتباطات جرایم جدیدی که جرم رایانه ای نام گذاری شده اند، مطرح هستند و قانون مجازات اسلامی برای هر یک از این جرایم یک سری مجازات بر اساس عدالت در نظر گرفته است تا با خاطیان به درستی برخورد شود، انجام دادن مشاوره در خصوص جرم جعل رایانه ای و دریافت کردن اطلاعات لازم در این زمینه از طریق وکلای پایه یک و رسمی دادگستری برای همه ایرانیان امکان پذیر می باشد.

مشاوره در خصوص جعل رایانه ای

منظور از جعل رایانه ای یعنی چه؟

منظور از جعل رایانه ای یعنی چه؟ ممکن است که تاکنون نام جعل را شنیده باشید و در خصوص آن تا حدی اطلاع داشته باشید، اما جرم جعل رایانه ای یک مقوله متفاوت است که مصادیق انجام دادن این جرم شامل موارد زیر می باشند:

  • تغییر دادن، ایجاد کردن، حذف و اضافه کردن اطلاعات دروغین به داده هایی که قابل استناد هستند و یا وارد نمودن یک سری داده با تقلب به داخل این اسناد به نحوی که توسط افراد عادی به راحتی قابل تشخیص نبوده و به عنوان سند اصلی تلقی گردد.
  • تغییر دادن داده ها، اطلاعات، علامت ها و نشانه هایی که در داخل کارت حافظه یا تجهیزات قابل پردازش شدن در سیستم های کامپیوتری، سازمان های مخابراتی و یا تراشه ها و ریزپردازنده ها و یا اضافه کردن داده ها و اطلاعات دروغین و متقلبانه به داخل آن ها.

همانطور که مشاهده می کنید، در جعل های قدیمی و جعل های رایانه ای و جدید در اصل محل ارتکاب جرم با هم متفاوت است، یعنی جعل های معمول قدیم به صورت قابل دیدن، قابل لمس کردن و فیزیکی اتفاق می افتادند، اما جعل های جدید در فضای اینترنتی و مجازی بوده و حالت فیزیکی پیدا نمی کنند مثلا فیشینگ جزء این جرم ها تلقی می شود و فرد مجرم با استفاده از ایمیل و نام کاربری افراد، به رمز آن ها دسترسی پیدا می کند و از اطلاعات آن ها سوء استفاده می نماید.

مجازات جرم جعل داده های رایانه ای چیست؟

مجازات جرم جعل داده های رایانه ای چیست؟ در قسمت قبلی در مورد جرم جعل داده های رایانه ای با شما عزیزان صحبت کردیم و تلاش نمودیم این جرم را به شما توضیح دهیم، در این قسمت هم می خواهیم در زمینه مجازات جرم جعل رایانه ای از منظر قانون مجازات اسلامی با شما صحبت کنیم.

• با توجه به ماده شش و هفت جرایم رایانه ای در کتاب قانون، برای انجام دادن این جرایم دو نوع مجازات در نظر گرفته شده است، که اولی حبس تعزیری به مدت یک الی پنج سال و دومی هم جریمه نقدی به اندازه بیست الی صد میلیون ریال می باشد.

• لازم به ذکر است که این مجازات هم برای عاملان این جرم و هم برای کسانی که با علم به اجرای جعل، از کارت های حافظه یا تراشه های دیجیتالی استفاده می کنند، کاملا برابر است و هر دو نفر در دادگاه محکوم خواهند شد، پس قانون و دادگاه اسلامی از همه کسانی که در این جرایم همراهی و همدستی می کنند هرگز غافل نمی شود.

انتخاب وکیل متخصص برای جرم جعل رایانه ای

انتخاب وکیل متخصص برای جرم جعل رایانه ای ممکن است که شما عزیزان به کمک یک مشاور متخصص در خصوص اجرای جرم جعل های رایانه ای و نحوه تنظیم کردن شکایت و آشنایی با پیچ و خم های قانونی نیاز داشته باشید و به همین علت هم باید به سراغ یک وکیل جعل رایانه ای با تجربه و ماهر بروید، پس وکلای پایه یک دادگستری برای اینکه بتوانند به شما عزیزان خدمات ارائه دهند و مشاوره های لازم را به شما بدهند، از طریق راه های مختلفی سعی می کنند با شما ارتباط برقرار سازند و یکی از این راه ها شبکه های مجازی و درگاه های اینترنتی هستند، با توجه به نیاز روز افزونی که به ارتباط با این وکلا در کشور احساس می شود، ما تصمیم گرفته ایم که در این وب سایت راه سریعی را برای شما ایجاد کنیم، تا بتوانید به راحتی نسبت به انتخاب کردن و برقراری تماس با این افراد متخصص اقدام نموده و در جهت رفع مشکل خود گام بردارید.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید