مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مشاوره حقوقی جرایم اینستاگرام

آنچه در این مقاله می خوانید...

شناخت جرایم سایبری در اینستاگراممجازات جرایم اینترنتی اینستاگرام چیست؟دفتر وکالت جرایم رایانه ای

بهتر است والدین محترم، در بیان مشاوره جرایم اینستاگرام به فرزندان خود کوشا باشند و فعالیت فرزندان خود را در فضای مجازی کنترل کنند چرا که شبکه ‌اجتماعی اینستاگرام به افراد این اجازه را می دهد تا در صفحه شخصی بدون در نظر گرفتن آسیب ‌ها و تهدیدات و عواقب اجتماعی مطالبی را بارگذاری کنند و بعضا این مطالب از موارد مجرمانه محسوب شوند و منجر به پیگرد قضایی می شود. گفتنی است امروزه با توجه به فعال شدن رمز دوم یکبار مصرف بانکی، کلاهبرداران از حربه فیشینگ ناامید شده اند و با استفاده از مهندسی اجتماعی، اقدام به ورود غیر مجاز به حساب کاربری کاربران در شبکه اجتماعی اینستاگرام می نمایند و پس از ورود اقدام به سوء استفاده از آن حساب می کنند.

مشاوره حقوقی جرایم اینستاگرام

شناخت جرایم سایبری در اینستاگرام

شناخت جرایم سایبری در اینستاگرام

شناخت جرایم سایبری در اینستاگرام کار سختی نیست باید درایت به خرج داد و در برابر تهدیدها ایستاد و مقاومت کرد؛ فلذا مسئله ای که عیان است اینکه در حالت عادی هر موضوعی در فضای حقیقی و مجازی خارج از عرف و طبیعت باشد، امکان تهدید کاربران را افزایش می‌دهد؛ لذا فالوور یاب‌ ها به دلیل اینکه جزو بدافزارها هستند توسط افراد مختلف ایجاد شده اند لذا دید مثبت و قابل قبولی نسبت به آن وجود ندارد.

شایان ذکر است مردم باید دقت نمایند و آگاه باشند هرگز اینگونه اطلاعات را در اختیار دیگران، حتی آشنایانی که قابل اعتماد نیستند قرار ندهند و در هنگام مواجهه با اینگونه تبلیغات، مراقب باشند که فریب نخورند و خودشان را به خطر و دام افراد سودجو و فرصت طلب نیندازند.

مجازات جرایم اینترنتی اینستاگرام چیست؟

مجازات جرایم اینترنتی اینستاگرام چیست؟

مجازات جرایم اینترنتی در چند روند انجام می گیرد لذا هر فردی که قصد تشویش اذهان عمومی و یا نشر اکاذیب در فضای مجازی داشته باشد؛ افزون بر اعاده حیثیت بنابر ماده 745 قانون مجازات اسلامی به حبس 91 روز تا دو سال و یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون تومان محکوم خواهد شد.

شایان ذکر است جرایم اینترنتی اینستاگرام و همچنین جرایم فضای مجازی از دهه 70 شروع شد همان زمانی که کامپیوترها با تکنولوژی پیشرفته آپدیت و گوشی های هوشمند پا به عرصه گذاشتند و بال مجرمان برای دست زدن به جرم بازتر شده است اما قانون جرایم رایانه ای در خرداد ماه سال 1388 در همین راستا به تصویب رسید.

بهتر است مطلع باشید که اگر شخصی شما را در فضای مجازی اینستاگرام تهدید کرد آگاه باشید تمام این محتواها در دادگاه به عنوان ادله محکم از شما و علیه شخص تهدید کننده پذیرفته می شود.

دفتر وکالت جرایم رایانه ای

دفتر وکالت جرایم رایانه ای

دفتر وکالت جرایم رایانه ای به چند صورت مجزا فعالیت دارند: وکالت در جرایم مرتبط با سرقت داده های مهم کاربران در شبکه های اجتماعی و اینترنت؛ وکالت در جرایمی مانند توهین و افترا؛ وکالت در سرقت و جعل هویت رایانه ای؛ وکالت در جرایم شبکه های اجتماعی اعم از(اینستاگرام، واتس آپ، لاین، وایبر و توئیتر) انجام می شود.

شایان ذکر است ارتکاب جرایم رایانه ای و سایبری نیز به رغم اعمال شیوه های پیشگیرانه و رسیدگی های قضایی همواره رو به افزایش است و تعداد پرونده های دادسرای جرایم رایانه ای و فضای مجازی گویای این واقعیت است.

گفتنی است طبق ماده 2 قانون مجازات، هر رفتاری اعم از فعل و ترک فعل که در قانون برای آن مجازات تعیین شده است جرم محسوب می شود لذا اگر جرمی علیه شما در فضای مجازی در این مورد اتفاق بیفتد می توانید از طریق وکیل جرایم رایانه ای و پلیس فتا مراجعه و گزارش مربوطه خود را در سایت پلیس قسمت “ثبت گزارش مردمی” انتخاب و پس از وارد شدن نوع گزارش خود و استان و شهرستان مربوطه را انتخاب نمایید سپس آدرس سایت یا شبکه اجتماعی را ثبت و عکس آن را بارگذاری کنید و در مرحله آخر ثبت فرم را انتخاب و در قسمت “گزارش من” می توانید وضعیت بررسی گزارش خود را مشاهده نمایید.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید