مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مشاوره با وکیل سرقت رایانه ای

آنچه در این مقاله می خوانید...

جرم سرقت و کلاهبرداری رایانه ای چیست؟نظر قانون درباره جرایم اینترنتی سرقتمشاور حرفه ای جرایم سرقت رایانه ای

از آن جایی که همه روزه حضور اکثر افراد را در فضای مجازی و اینترنت چه با گوشی های موبایل و چه با رایانه و لب تاب می بینیم و بیشتر کار های ما مردم بسته به وجود فضای مجازی انجام می‌شود از این رو ما به کمک یک وکیل سرقت رایانه ای نیازمند هستیم تا هم از راهنمایی هایشان بهره برده وهم درمشکلات زیادی که با استفاده از اینترنت و فضای مجازی به وجود می آید به ما کمک کرده و راه حل درست را به ما نشان دهد.

مشاوره با وکیل سرقت رایانه ای

جرم سرقت و کلاهبرداری رایانه ای چیست؟

جرم سرقت و کلاهبرداری رایانه ای چیست؟

 • هک چیست؟ هک به معنی سود بردن از یک روش سریع و هوشمندانه برای حل یک مشکل رایانه ای می باشدو به فرد هک کننده هکر می گویند. در این مورد هم مشاوران حقوقی می‌توانند شما را رهنمایی و راه گشای شما باشند.

جرایم اینترنتی سرقت و کلاهبرداری رایانه ای یکی از مشکلات در فضای مجازی یا اینترنتی می باشد،که برای رهایی از این مشکلات وکلا و مشاوران حقوقی ما راه حل هایی را ارائه و مشکل را به بهترین نحو ممکن حل می کنند؛ در ادامه گفته ایم که چه چیز هایی جرم محسوب می شود (طبق قانون مجازات اسلامی کشور ).

 • بنا به ماده ی ۲۶۷ قانون مجازات اسلامی (تصویب شده در سال ۱۳۹۲) : «سرقت عبارت است از ربودن مال متعلق به غیر است»
 • بنا به ماده ی۷۴۰ همان قانون_ بخش تعزیرات_(ماده ۱۲قانون جرایم رایانه‌ای تصویب شده در سال ۱۳۸۸) : «هرکس به طور غیر مجاز داده های متعلق به دیگری را برباید،…محکوم خواهد شد.»

معمولاً اکثرمردم سرقت را صرفاً سرقت مال می دانند درصورتی که دزدیدن داده و اطلاعات همچنان دزدی و سرقت تلقی می‌شود وکلا و مشاوران حقوقی در مورد قانون جرایم اینترنتی یک راه حل به شمار می آید که برای ارائه راهکار شما می توانید با یک تماس با ما به صورت غیرحضوری در مورد تمام جرایم سرقت رایانه ای مشاوره بگیرید.

نظر قانون درباره جرایم اینترنتی سرقت

نظر قانون درباره جرایم اینترنتی سرقت در بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی (قانون جرایم رایانه‌ای)، در بخش یکم_جرائم و مجازات ها:

مبحث یکم_دسترسی غیر مجاز :

 • بنا به ماده ۷۲۹(هرکس به صورت غیر مجاز به داده ها که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی پیدا کند، به حبس از نودو یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا بیست میلیون ریال یا هردو مجازات محکوم خواهد شد.

مبحث دوم_شنود غیر مجاز :

 • بنا به ماده ۷۳۰ (هرکس به صورت غیر مجاز محتوای در حال انتقال ارتباطات غیر عمومی در سامانه های اینترنتی یا امواج الکترومغناطیسی یا نوری را شنود کند، به حبس از شش ماه تا دوسال یا جزای نقدی از ده میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

مبحث سوم_جاسوسی رایانه‌ای :

 • بنا به ماده ۷۳۱( هر کس به صورت غیرمجاز نسبت به داده های سِری در حال انتقال یا ذخیره شده اینترنتی یا حامل های داده مرتکب اعمال زیر شود، به مجازات ها ی مقرر محکوم خواهد شد :

۱) دسترسی به داده های مذکور یا تحصیل آن ها یا شنود محتوای سری در حال انتقال، به حبس از یک تا سه سال یا جزای نقدی از بیست میلیون ریال تا شصت میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

۲) در دسترس قراردادن داده های مذکور برای اشخاص فاقد صلاحیت، به حبس از دو تا ده سال محکوم خواهد شد.

۳) افشاء یا در دسترس قرار دادن داده های مذکور برای دولت، سازمان، شرکت یا گروه بیگانه یا عاملان آن ها، به حبس از پنج تا پانزده سال محکوم خواهد شد.

 • تبصره۱ـ داده های سری داده هایی است که افشای آنها به امنیت کشور یا منافع ملی لطمه می زند.
 • تبصره۲ـ آئین نامه نحوه تعیین و تشخیص داده های سری و نحوه طبقه بندی و حفاظت از آن ها ظرف سه ماه از تاریخ تصویب این قانون توسط وزارت اطلاعات با همکاری وزارت خانه های دادگستری کشور، ارتباطات و فناوری اطلاعات و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

بنا به ماده۷۳۲(هرکس به قصد دسترسی به داده های سری موضوع ماده (۳) این قانون، تدابیر امنیتی سامانه های اینترنتی را نقض کند، به حبس از شش ماه تا دو سال یا جزای نقدی از ده میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

بنا به ماده۷۳۳(چنانچه مأموران دولتی که مسئول حفظ داده های سری مقرر در ماده (۳) این قانون یا سامانه های مربوطه هستند و به آن ها آموزش لازم داده شده است یا داده ها یا سامانه های مذکور در اختیار آن ها قرار گرفته است بر اثر بی احتیاطی، بی مبالاتی یا عدم رعایت تدابیر امنیتی موجب دسترسی اشخاص فاقد صلاحیت به داده ها، حامل های داده یا سامانه های مذکور شوند، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات و انفصال از خدمت از شش ماه تا دو سال محکوم خواهندشد.

مشاور حرفه ای جرایم سرقت رایانه ای

مشاور حرفه ای جرایم سرقت رایانه ای از مشاور جرایم رایانه ای می توان در خصوص پرونده هایی که نام می بریم کمک بگیرید :

 1. کلاهبرداری رایانه ای و اینترنتی
 2. انتشار تصاویر خصوصی
 3. سرقت داده ها
 4. جعل اینترنتی
 5. پیگیری جرایم اینستا گرام
 6. پیگیری مزاحمت اینستا گرام وتلگرام
 7. هک و ورود غیر مجاز به وب سایت و دزدی رمز عبورایمیل
 8. تهدید، توهین، افترا و فحاشی در اینستا گرام، تلگرام و واتساپ وفضای مجازی وشبکه های اجتماعی
 9. معاملات وکسب و کار های اینترنتی و انلاین مانند ارزدیجیتال، بیت کوین و…

گروه وکلا و مشاوران حقوقی ما از یک گروه کاملاً حرفه ای و تخصصی که تعدادی از حقوق دانان، وکیل های باسابقه، افراد متخصص رایانه و ردیابی اینترنتی تشکیل شده است که هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی از طریق همین سایت و تلفنی می‌توانند به شما عزیزان گرامی راه حل ارائه دهند.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید