مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مشاوره با وکیل جرایم فارکس

آنچه در این مقاله می خوانید...

آیا فعالیت در بازار فارکس حرم است؟فارکس در چه کشورهایی ممنوع است؟مشاوره برای انواع جرایم فارکس

فارکس نوعی تجارت یا سرمایه‌گذاری است که از طریق آن با کلاهبرداری از دیگران و دادن وعده سرمایه‌گذاری و سود بیشتر از حساب‌های بانکی آنان و یا سرمایه های موجود آنان برداشت می کنند. این کار نیز همانند بسیاری از اموراتی که در فضاهای مجازی و حقیقی جرم و کلاهبرداری حساب می‌شود نوعی جرم به حساب می‌آید. در این مقاله قصد داریم پیرامون وکیل جرایم فارکس، بازار فارکس، انواع جرایم فارکس و خود جرایم فارکس صحبت نماییم.

مشاوره با وکیل جرایم فارکس

آیا فعالیت در بازار فارکس حرم است؟

آیا فعالیت در بازار فارکس حرم است؟

بازار فارکس نوعی بازار سرمایه گذاری و تجارت است که از طریق آن می‌توان با سرمایه افراد و دادن وعده های پولی بیشتر آنان را به طمع انداخت و با اخذ سرمایه افراد و در اختیار گرفتن اموال بانکی آنان به آنان، سود کلان گرفت اما با شیوه‌ای که مجرمان فارکس انجام می دهند از این طریق سرمایه افراد را به صورت غیرقانونی در اختیار خود در آورده و با آن تجارتی انجام می دهند که تمام سود و منفعت مالی این کار از آن خود مجرم می‌شود و در چنین مواردی است که گفته می ‌شود که قربانیان قربانی بازار فارکس شده ‌اند چرا که سرمایه خود را در تجارتی که از آن بی اطلاع بوده اند از دست داده‌اند.

لازم به ذکر است که فارکس نوعی بازار تجاری اینترنتی است که کلاهبرداران با استفاده از کارت های عضو شتاب می توانند به حساب‌های بانکی قربانیان دسترسی پیدا کرده و از این طریق تجارتی راه اندازی نمایند و در عین حال سود اقتصادی کلانی را به جیب بزنند.

در واقع جرایم رایانه ای و اینترنتی مصادیق و انواع گوناگونی دارد که بازار فارکس که با استفاده از کارت های عضو شتاب این کار را انجام می دهد یکی از انواع جرایم رایانه‌ای محسوب می گردد.

فارکس در چه کشورهایی ممنوع است؟

فارکس در چه کشورهایی ممنوع است؟

همان گونه که پیش تر به آن اشاره شد فارکس نوعی تجارت یا کلاهبرداری اینترنتی به شمار می رود. در قالب قاره ها و کشورهای دنیا اعم از آمریکای جنوبی و کشور شیلی که یکی از کشورهای این قاره به شمار می رود و همچنین در کشوری مثل قبرس که در قاره اروپا وجود دارد، فارکس کاملا قانونی است و تحت لیسانس قانونی این کشورها به فعالیت مشغول است. در این کشورها لایسنس فارکس از حیث قانونی هیچ مجازاتی نداشته و کاملاً رو به رشد و گسترش بوده و هست اما در کشوری مثل ایران فارکس ممنوعیت داشته و نوعی جرم به حساب می‌آید که برای آن از نظر محاکم قضایی و حقوقی مجازات‌هایی در نظر گرفته شده است.

به عبارت دیگر، می توان گفت ایران یکی از کشورهایی است که تجارت فارکس در آن ممنوع بوده و هست و چنانچه فرد یا افرادی به این کار مبادرت ورزند از نظر قانون مجرم حساب شده و با آنان طبق قانون برخورد خواهد شد.

مشاوره برای انواع جرایم فارکس

مشاوره برای انواع جرایم فارکس

رسیدگی به پرونده های شاکیانی که از مجرمان فارکس و کلاهبرداران تجارت در این زمینه شکایت دارند در حیطه وظایف دادگستری و محاکم قضایی و حقوقی می باشد. در واقع این دادگاه و محکمه دادگستری است که به شکایات شاکیان قربانی جرایم فارکس رسیدگی می کند و وکیل و مشاور مربوطه را به آنان معرفی می نماید. برخی قاضی ها و دادگستری‌ها مشاور یا وکیلی که برای رسیدگی به این نوع پرونده ها تعیین می نمایند همان وکیل سایبری می‌ باشد که با پلیس فتا همکاری می کند و به جرایم رایانه ‌ای رسیدگی می نماید.

در این مواقع کار وکیل سایبری مشابه کاری است که برای سایر شاکیان در ارتباط با سایر پرونده‌ های مربوط به جرایم رایانه ای انجام می دهد. قاضی نیز با توجه به شکایت شاکی و میزان ضرری که متحمل شده و همچنین صحبت های وکیل او، جرم را تشخیص داده و رای نهایی مرتبط با آن را صادر می کند و چنانچه بتوان مجرم را دستگیر نمود، میزان مجازات او با توجه به جرمی که مرتکب شده توسط قاضی دادگاه مربوطه تعیین می شود.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید