مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

شکایت از مزاحمت و توهین در شبکه اینستاگرام

آنچه در این مقاله می خوانید...

جرم مزاحمت اینستاگرامی چیست؟نحوه پیگیری توهین در اینستاگراممشاوره با وکیل خبره برای مزاحمت اینستاگرامی

امروز همگام با گسترش استفاده از اینترنت و شبکه های مجازی از جمله اینستاگرام جهت تسهیل زندگی وسرعت بخشیدن به کارها جرایم سایبری شامل مزاحمت، توهین و کارهای غیرقانونی نیز افزایش یافته است. در ادامه به انواع این جرایم و نحوه پیگیری آنها میپردازیم. شکایت از مزاحمت و توهین در اینستاگرام در حیطه کاری پلیس فتا میباشد و توسط دادسرای جرایم سایبری قابل پیگیری میباشد.

شکایت از مزاحمت و توهین در شبکه اینستاگرام

جرم مزاحمت اینستاگرامی چیست؟

جرم مزاحمت اینستاگرامی چیست؟ جرم مزاحمت اینستاگرامی طبق ماده 641قانون مجازات اسلامی علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات مرتکب، به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد و فرد خاطی قابل ردگیری و تعقیب قضایی می باشد.

همانطور که می دانید امروزه افراد زیادی با استفاده از موبایل و تبلت های خود در شبکه های مجازی فعالیت می‌کنند و با سایر افراد ارتباط می‌گیرد اما متاسفانه برخی از افراد با دسترسی به اینترنت و شبکه مجازی با توهین و مزاحمت آرامش مردم را به هم می ریزند برخی افراد در مقابل این مزاحمت‌ها سکوت می کنند و برخی فکر می‌کنند که جرم محسوب نمی‌شوددر صورتی که طبق قانون مجازات اسلامی این مزاحمت‌ها جرم تلقی شده و راههای پیگیری و مجازات وجود دارد.شبکه اینستاگرام یک فضای مناسب برای نقض حریم خصوصی مردم و آزار آنهاست.

توهین و فحاشی توسط بعضی افراد در شبکه اجتماعی اینستاگرام در دایرکت یا کامنت ها انجام میشود.

طبق قانون ۶۰۸ مجازات اسلامی چنانچه توهین و فحاشی موجب موجب حد قذف نباشد به مجازات شلاق تا 74 ضربه و جریمه نقدی 50 هزار تا یک میلیون ریال خواهد بود. با توجه به این ماده از قانون مجازات اسلامی در شبکه های مجازی از جمله اینستاگرام امکانپذیر می باشد.

طبق ماده ۷۴۳ از قانون مجازات مربوط به جرایم رایانه‌ای چنانچه فرد از راه سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده اقدام به مزاحمت،توهین و فحاشی، تهدید به افشای تصاویر شخصی یا ترغیب افراد به ارتکاب جرم و خودکشی یا سایر موارد دیگر نمایند و مجازات مقرر در قانون محکوم می‌شود.

نحوه پیگیری توهین در اینستاگرام

نحوه پیگیری توهین در اینستاگرام پیگیری توهین در اینستاگرام توسط وکلای سایبری خبره امکان پذیر می باشد افراد می‌توانند با بردن طرح شکایت به دادسرای جرایم سایبری یا شکایت از طریق پلیس فتا موضوع را پیگیری کنند و در شهرهای کوچک هم دادسرای عمومی به جرایم سایبری رسیدگی می کند.

برای شکایت یک اسکرین شات از صفحه مورد نظر لازم است دلیل لازم برای طرح شکایت از فرد خاطی را داشته باشید در صورت داشتن نام فرد آن را برای احضار در شکایت قید کنید راه دیگر طرح شکایت هم مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قوه قضاییه و ثبت نام در سامانه و ثبت شکایت میباشد.

در صورت عدم شناخت فرد هم می توانید از اکانت خاطی شکایت کنید زمانی که پرونده در اختیار پلیس فتا قرار بگیرد نهایتا بعد از یک هفته از طریق پیامک به شما اعلام می شود که به کدام شعبه مراجعه کنید و به این صورت می توانید پرونده را پیگیری کنید.

مشاوره با وکیل خبره برای مزاحمت اینستاگرامی

مشاوره با وکیل خبره برای مزاحمت اینستاگرامی وکیل برای مزاحمت اینستاگرامی باید یک وکیل در حوزه جرایم سایبری باشد تا بتواند در احقاق حق موکل او را یاری کند.

وکلا را می توان به عنوان یک کمک دست قضات برای یافتن حقیقت برشمرد و راهکارهای قانونی برای احقاق حق موکل خود را پیش رویش می گذارد.

جرایم سایبری جرایم جدید و نوین می باشند که سابقه زیادی نداشته و قابلیت های گسترده ای دارند. فضای مجازی زندگی افراد زیادی را تحت شعاع قرار داده بنابراین مردم به استفاده از خدمات وکلای جرایم سایبری روی می‌آورند خدمات وکیل جرایم سایبری شامل ارز دیجیتال قراردادهای حقوقی مبتنی بر وب کسب و کار اینترنتی و مسائل مربوط به شبکه های اجتماعی و شکایت مربوط به انواع جرایم سایبری می‌باشد.

شکایت در اینستاگرام به سه روش زیر صورت می گیرد شکایت از یک پیج یا اکانت

شکایت از یک مطلب یا پُست

شکایت از کامنت یا نظر

با توجه به اینکه فضای اینترنت فضای امنی نیست بهتر است با متخصصین این حوزه که همان وکلای جرایم سایبری هستند مشورت کنید تا پیگیری‌های لازم انجام شود.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید