مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

بهترین وکیل جرایم کلاهبرداری اینترنتی

آنچه در این مقاله می خوانید...

جرم کلاهبرداری اینترنتی چیست؟جرم مشارکت در کلاهبرداری رایانه ایمشاوره حقوقی درخصوص جرایم کلاهبرداری اینترنتی

کلاهبرداری اینترنتی، چیزی که این روزا خیلی زیاد شده است و به راه های مختلفی می خواهند سر مردم کلاه بگذارند‌. مثلا جدیدا به عنوان بردن جایزه، اطلاعات شخصی را هک کرده و حساب او را خالی می کنند. برای پیدا کردن بهترین وکیل، انواع سایت های مختلف وجود دارد که می‌ توان سر زد و اطلاعات کسب نمود.

بهترین وکیل جرایم کلاهبرداری اینترنتی

جرم کلاهبرداری اینترنتی چیست؟

جرم کلاهبرداری اینترنتی چیست؟ این جرایم را می توان به دو دسته تقسیم نمود. اول اینکه طرف معامله از تقلبی بودن کالا یا جنس چه اینترنتی یا حضوری خبر ندارد و دوم اینکه هر دو طرف از جعلی بودن جنس خبر دارند. در این نوع جرایم، اینترنت نقش بسزایی دارد.

عموما جرائم اینترنتی به جرم هایی گفته می شود که به الکترونیک مربوط است و بین جرم و قربانی توسط یک شبکه اینترنتی صورت می گیرد.

در کلاهبرداری اینترنتی کلاهبردار از طریق وارد کردن یا مختل کردن داده ها یا اختلال در سامانه، مالی را تصاحب می کند. فرق کلاهبرداری سنتی در این است که در سنتی با وسایل دروغی فرد را فریب می دهند و مال او را بالا می کشند، اما در کلاهبرداری اینترنتی شگردهای جدیدی را یاد گرفته اند وتوسط رایانه کار خود را انجام می دهند.

ماده ۱۳ قانون جرایم رایانه ای مصوبه سال ۱۳۸۸ می گوید: هر کسی دارای جرم کلاهبرداری اینترنتی شود، علاوه بر رد مال به صاحب آن به حبس، از یک تا پنج سال یا جزای نقدی از ۲۰ میلیون ریال یا هردو، مجازات می شود.

در صورت بروز این مشکل چگونه میتوان حق خودرا پس بگیریم؟

می توان با مراجعه به پلیس فتا، به صورت قانونی حق خود را گرفته و مجرم را دستگیر نماییم. پلیس فتا وظیفه دارد هرگونه برداشت غیر قانونی، شنود غیر مجاز، جعل، کلاهبرداری رایانه ای و سرقت، هتک حیثیت و نشر اخبار دروغ و … را پیگیری نماید.

نحوه شکایت به پلیس فتا به این صورت است که باید به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه نمود. این دادسرا وظیفه دارد جرایم را پیگیری کند و پرونده تشکیل شده و برای رسیدگی به جریان می افتد. جرایم کلاهبرداری های اینترنتی خیلی زیاد است، مثلا از طریق چت، اعلام برنده شدن در قرعه کشی، ایمیل، آگهی تبلیغات و … ما را به وسوسه می اندازند.

جرم مشارکت در کلاهبرداری رایانه ای

جرم مشارکت در کلاهبرداری رایانه ای شریک بودن دراستفاده از عکس دیگران در مجازی آیا جرم محسوب می شود؟

یک نفر عکسی از جایی می گیرد و دوستش کمکش می کند فتوشاپ درست می کنند یا از آن عکس سوء استفاده می کنند پس آن کسی که به او کمک کرده هم به نوعی مجرم محسوب می شود و جرمش هم جرم کمی نیست.

اگر عکس شخصی باشد، در اینجا دو جرم اتفاق افتاده است یکی انتشار عکس دیگران بدون اجازه و دیگری ساختن اکانت فیک برای خودش که جعل رایانه ای محسوب می شود پس هر دو نفر یا هر کسی که با مجرم همکاری نماید شامل مجازات می شوند.

جرم رایانه ای برای اولین بار در سال ۱۳۷۸ اتفاق افتاد که در مورد جعل چک بود. یک نوع از جرایم کلاهبرداری اینترنتی شبیه سازی پروفایل هاست که در آن با استفاده از اطلاعات و عکس های آن کاربر یک اکانت فیک ساخته و به آشنایان آن کاربر درخواست می دهند و وقتی طرف فکر می کند آشنایش درخواست داده و می پذیرد، سوء استفاده شروع می شود.

شرکت های هرمی: بیشتر کسایی که شرکت می کنند مجرم محسوب می شوند که در صورت فهمیدن به دادگاه ارجاع داده می شوند.

قمار و شرط بندی: قمار بازی با هر وسیله ای ممنوع است و مجازات آن یک تا شش ‌ماه حبس و یا ۷۴ ضربه شلاق می باشد.

مشاوره حقوقی درخصوص جرایم کلاهبرداری اینترنتی

مشاوره حقوقی درخصوص جرایم کلاهبرداری اینترنتی اهمیت این مشاوره وقتی است که افراد امکان مراجعه یا دسترسی به مشاور حضوری را ندارند. ضمن اینکه دریافت وقت ملاقات، کمی زمان می برد و دیرتر به پاسخ پرسش هایمان می رسیم. در صورتی که در مشاوره تلفنی با دسترسی به یک تلفن راحت جواب می گیریم.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید