مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

بهترین وکیل جرایم سایبری در اصفهان

آنچه در این مقاله می خوانید...

جرایم سایبری در فضای مجازیمجازات جرم کلاهبرداری سایبریمشاور متخصص در امر جرایم سایبری

در اواسط دههٔ ۹۰با گسترش شبکه‌های بین‌المللی و ارتباطات ماهواره‌ای، نسل سوم جرایم کامپیوتری، تحت عنوان جرایم سایبری(مجازی) یا جرایم در محیط سایبر شکل گرفته‌است. به این ترتیب جرایم اینترنتی را می‌توان مکمل جرایم کامپیوتری دانست، بخصوص اینکه جرایم نسل سوم کامپیوتری که به جرایم در محیط مجازی معروف است، غالبا از طریق این شبکه جهانی به وقوع می‌پیوندد بنابراین نیاز مبرم جامعه به وکیل جرایم سایبری است.

بهترین وکیل جرایم سایبری در اصفهان

جرایم سایبری در فضای مجازی

جرایم سایبری در فضای مجازی جرائم سایبری شامل جرم‌هایی هستند که در محیط سایبری به وجود می‌آیند. محیط سایبری که یک محیط مجازی است و به ویژگی محیط سایبری، به‌طوری‌که کاربران می‌توانند به هرگونه خدمات اطلاعاتی الکترونیکی در سراسر دنیا دستیابی پیدا کنند و چگونگی ایجاد جرائم که در فضای سایبری کپی عین اصل است و گونه‌های مجرمین محیط سایبری شامل هکرها، کرکرها، فریک‌های تلفن و گونه‌های جرم‌های ممکن بانام سایبرکرایم و در مورد جرم آینده با نام تروریسم سایبر که مانند تروریست‌های معمولی دارای انگیزه‌های سیاسی برای ارتکاب جرائم هستندو همچنین بحران سازهای سایبر شامل ویروسها، عنکبوتهای موتورهای جستجو و پالس‌های الکترومغناطیسی، کرم‌ها و بمب‌های منطقی و در مورد پلیس سایبر که مطابق با خاص بودن جرم‌های سایبر، نیاز به آموزش‌های خاص دارند.

گردانندگان سایت‌های قمار اقدام به شناسایی کسانی که برای اولین بار به اینگونه سایت‌ها ورود پیدا کرده را می‌کنند که در ادامه ممکن است حتی افراد جدیدالورود مبالغ بسیار کمی را نیز پس از فعالیت در اینگونه سایت‌ها برنده شوند و این برنده شدن باعث جلب اعتماد کاربر می‌شود.

برابر قوانین؛ انجام قمار و شرطبندی در سایت‌ها ممنوع است به همین دلیل افراد کاربران را اغوا کرده و با مبالغی کارت بانکی‌شان را اجاره می‌کنند.

کاربران به هیچ عنوان از سایت‌های قمار و شرطبندی استفاده نکنند و اگر پیشنهاد اجاره شدن کارت بانکی برای افراد داده شد، به هیج عنوان افراد تن به اجاره دادن کارت‌های بانکی خود نکنند.

پلیس به سراغ صاحبان کارت‌های بانکی اجاره داده شده هم خواهد آمد و کسی که در انجام این جرم مشارکت داشته باشد به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

مجرمان و کلاهبرداران سایبری با شگرد‌ها و ترفند‌های مختلف سعی دارند اطلاعات کارت بانکی شهروندان را به دست آورده و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها کنند.

در یکی از این شگرد‌ها مجرم اقدام به ارسال پیامکی جعلی با عنوان توقیف خودرو کرده و در ادامه شما را به یک سایت جعلی یا فیشینگ هدایت می‌کند تا به بهانه مشاهده اطلاعات بیشتر و پرداخت مبلغ ۲ هزار تومان اطلاعات کارت شما را سرقت کند.

در اینگونه پیام‌ها از شما درخواست می‌شود مبالغ اندکی را پرداخت کنید، سپس کلاهبردار برای پرداخت شما را به یک لینک جعلی هدایت می‌کند، لذا در این زمان باید توجه داشت که لینک درگاه‌های پرداخت مجاز و معتبر باید مرتبط با دامنه shaparak باشد.

معمولا مجرمان سایبری از دامنه‌های رایگان نظیر.tk و.ga برای ایجاد سایت‌های فیشینگ استفاده کرده و در صورت مشاهده لینکی با این مشخصات، باید بیشتر از هر زمان به آن لینک‌ها شک کنید.

مجازات جرم کلاهبرداری سایبری

مجازات جرم کلاهبرداری سایبری قانون جرایم رایانه‌ای مصوب سال 88  در مواد 8، 11 ، 12 ، 13 و 17 درباره مجازات کسانی که به صورت غیرمجاز به داده‌ های اطلاعاتی افراد، شامل صوت، تصویر و یا متن گفتگوها دستبرد می ‌زنند بحث و مجازات جرم کلاهبرداری سایبری را تا دو سال حبس تعزیری و جریمه نقدی تعیین کرده است.

براساس قانون مذکور همه قربانیان جرایم سایبری، در حمایت کامل قرار دارند و هک تلگرام حتی توسط همسر نیز جرم محسوب می شود.

تعیین دادسرای ویژه جرایم سایبری، نشانه‌ روشنی از اهمیت این موضوع برای قانونگذار است و در این قانون هیچ تفاوتی بین همسر یا اشخاص دیگر ، وجود ندارد و فرد هک کننده، براساس قانون مجازات خواهد شد.

مشاور متخصص در امر جرایم سایبری

مشاور متخصص در امر جرایم سایبری امیدوارم خوانندگان به اهمیت بالقوة کشف رسانه های الکترونیکی واقف شده باشند . با این وجود، به این پرسش پاسخ نمی دهد که طرف دعوی طبق فرایند کشف، برای برآوردن الزامات و وظایف قانونی خود باید تا چه حد پیش رود؟ آیا باید یک مشاور جرایم سایبری استخدام نماید تا به وی در جستجوی ادلة الکترونیک کمک کند؟ آیا می توان اسناد حذف شده را دوباره احیاء کرد؟ برای بازیابی اسناد حذف شده باید تا کجا پیش رود؟قانونگزاران فرصت کافی بدست آورند و خود را به پای فناوری ها و فعالیت های جدید شغلی برسانند چالش موجود میان نیاز طرف خواستار دسترسی به اطلاعات مربوطه جهت اثبات ادعای خود و مسئولیت تحمیلی بر ارایه دهنده، توازنی عادلانه ایجاد میکند.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید