مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

بهترین مشاور حقوقی جرایم رایانه ای

آنچه در این مقاله می خوانید...

جرایم رایانه ای شامل چه مواردی می شود؟پس از ارتکاب جرم رایانه ای چه باید کرد؟هزینه وکیل برای جرایم اینترنتی چقدر است؟

بهترین مشاور حقوقی جرایم رایانه ای کسانی هستند ، که اطلاعات کافی و تخصص مربوط به این نوع جرایم را دارند. برای گرفتن مشاوره در خصوص اینگونه جرایم می توانید ، از وکلای خبره هم از طریق مراجعه حضوری و هم از طریق مشاوره تلفنی و آنلاین کمک بگیرید. همچنین مشاوران و وکلای مسئول در دادسراها و شعبه های مختلف دادگستری نیز آماده دادن مشاوره و کمک به قربانیان اینگونه جرایم می باشند.

بهترین مشاور حقوقی جرایم رایانه ای

جرایم رایانه ای شامل چه مواردی می شود؟

جرایم رایانه ای شامل چه مواردی می شود؟ منظور از جرایم رایانه ای چیست ؟ به جرم هایی که در فضای مجازی رخ می دهد ، جرایم رایانه ای می گویند. به طور کلی جرایمی که از رایانه به عنوان ابزار جرم استفاده شود و یا جرایمی که رایانه و تجهیزات آن مورد سرقت و تخریب قرار گیرد ، جرایم رایانه ای می گویند.

همیشه و در برخی زمینه ها افرادی وجود دارند ، که دنبال کسب درآمد از راه های خلاف و غیر قانونی هستند و یا برخی افراد به دنبال سوءاستفاده از موقعیت و شرایط افراد دیگر هستند. این افراد که در فضای مجازی و رایانه با ترفند های مختلف و با کمک هوش و استعداد خود که آن را در انجام کار های غیر قانونی استفاده می کنند ، باعث ایجاد دردسر و مشکلات گاها جبران ناپذیری می شوند. این گونه جرایم انواع مختلفی دارند و به روش های مختلف انجام می شوند.

انواع جرایم رایانه ای را می توان طبق قانون در موارد زیر دانست ، هر چند محدود به این موارد نیست و انواع جرم رایانه ای دیگری را هم می توان به آن افزود که در قانون نیامده اند :

1. دسترسی غیر مجاز به داده یا سامانه های مخابراتی و سیستم رایانه ای

2. شنود غیر مجاز محتوای در حال انتقال ارتباطات غیر عمومی در شبکه های رایانه ای یا سیستم مخابراتی یا امواج مغناطیسی یا نوری

3. جاسوسی یارانه ای

4. جعل رایانه ای

5.تخریب و اخلال در داده ها یا سامانه های مربوط به رایانه و یا مخابراتی

6. سرقت و کلاه برداری مرتبط با رایانه

7. جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی

8. هتک حیثیت و نشر اکاذیب

9. تولید ، انتشار یا در دسترس قرار دادن یا معامله داده ها یا نرم افزارها یا هر نوع ابزار الکترونیکی

10. فروش یا انتشار یا در دسترس قرار دادن گذرواژه یا هر داده ای که امکان دسترسی غیرمجاز به داده ها یا سامانه های رایانه ای و یا سامانه های مخابراتی متعلق به دیگری

11. انتشار یا در دسترس قرار دادن محتویات آموزش دسترسی غیرمجاز ، شنود غیرمجاز ، جاسوسی رایانه ای و تخریب و اخلال در داده ها یا شبکه های رایانه ای و مخابراتی

پس از ارتکاب جرم رایانه ای چه باید کرد؟

پس از ارتکاب جرم رایانه ای چه باید کرد؟ قوه قضاییه موظف است به تناسب ضرورت، شعبه یا شعبی از دادسراها، دادگاههای عمومی و انقلاب، نظامی و تجدیدنظر را برای رسیدگی به جرایم رایانه‌ای اختصاص دهد. در این زمینه قضات دادسراها و دادگاههای مذکور باید از میان قضاتی که آشنایی لازم به ‌امور مربوط به رایانه را دارند، انتخاب شوند. در این رابطه دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم رایانه‌ ای و فناوری ارتباطات موسوم به دادسرای جرایم رایانه (ناحیه ۳۱ تهران) تنها مرجع فعال در زمینه رسیدگی به جرایم رایانهای است. این دادسرا مسئولیت رسیدگی به جرایم مربوط به تخلفات در حوزه فضای مجازی را به عهده دارد.

گفتنی است این دادسرای تخصصی با هدف رسیدگی به جرایم رایانه‌ ای و فناوری اطلاعات و ارتباطات، رسیدگی به پروندههای شرکتهای هرمی و شکایات مربوط به جرایم ارتکابی در فضای مجازی ایجاد شده است. پس از ارتکاب جرم رایانه ای سریعا باید از طریق شعبه های مربوطه اقدامات لازم را برای رسیدگی به جرم انجام دهید ، تا قوه قضائیه به پرونده جرم و مجرم رسیدگی نماید.

هزینه وکیل برای جرایم اینترنتی چقدر است؟

هزینه وکیل برای جرایم اینترنتی چقدر است؟ هزینه وکیل جرایم اینترنتی با توجه به نوع جرم و میزان خسارت و میزان بزرگیه جرمی که صورت گرفته متفاوت می باشد. اگر جرم رایانه ای و اینترنتی خیلی سنگین باشد و نیاز به دوندگی و رسیدگی زیاد داشته باشد و همچنین اگر میزان خسارت وارد شده به شاکی خیلی زیاد باشد ، هزینه وکالت نیز زیاد می باشد. به طور کلی میزان هزینه وکالت در این گونه پرونده ها و جرایم بستگی به نوع جرم دارد.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید