مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

بهترین مشاور حقوقی جرایم رایانه ای در ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

ویژگی های جرایم رایانه ای چیست؟خلاصه ای از قانون جرایم رایانه اینرخ شکایت جرایم رایانه ای چه قدر است؟

بهتریم مشاور حقوقی جرایم رایانه ای کسی است که در حوزه ی جرایم سایبری و مجازی فعالیت دارد و به دلیل نوظهور بودن این حوزه بخصوص در شهرهای بزرگ ایران نیاز به کارشناسان متخصص در این حیطه از سوی جامعه روز به روز بیشتر احساس می شود.

بهترین مشاور حقوقی جرایم رایانه ای در ایران

ویژگی های جرایم رایانه ای چیست؟

ویژگی های جرایم رایانه ای چیست؟

با پیشرفت سریع و فراگیر شدن رایانه ها و فضای مجازی جرایم رایانه ایی، نوع جدیدی از جرایم هستند که در جوامع امروزی بوجود آمده است .

در زیر به چند مورد از مصادیق جرایم اینترنتی که بسیار شایع هستند اشاره می گردد.

√ سرقت های رایانه ایی

√ کلاهبرداری های اینترنتی

√ جعل اینترنتی

√ جرایم مربوط به هتک حیثیت و جرایم اخلاقی مانند انتشار تصاویر در فضای مجازی

√ پولشویی و جرایم اقتصادی

سرقت ها و‌کلاهبرداری های رایانه ای مهمترین جرایم اینترنتی هستند و بیشترین مراجعانی که به پلیس فتا را سبب شده است در حوزه برداشت از حساب میباشد که زیر مجموعهٔ جرایم اقتصادی کشور محسوب میشود .

البته مدتی است که استفاده از رمز دوم پویا در کل کشور اجرایی شده است و بعد از اجرایی شدن رمز دوم پویا میزان وقوع این نوع از جرایم کمتر شده است اما به هر حال جرایم حوزهٔ اسکیمر با اینکه جدا از رمز پویا است جزو جرایم اقتصادی مطرح میشود و ربطی به رمز پویا ندارد.

برخی از افراد به روش اینترنتی اقدام به خرید میکنند که با وجود راحت بودن و امنیت زیاد آن امکان سرقت اطلاعات و پول از طریق حملاتی موسوم به فیشینگ وجود دارد ، حملات اسکیمر مربوط به عابر بانک ها و و حتی کارت خوان های فروشگاهی (از طریق اضافه کردن بخش جدید به کارت خوان) صورت میگیرد.

ویژگی جرایم رایانه ای چیست؟ بر خلاف جرایم غیر رایانه ای این جرایم از هر قشری از جامعه میتواند رخ بدهد و در فضای مجازی خیلی سریع اتفاق می افتد.

بنابراین ارتکاب جرم در فضای سایبری به مراتب کار بسیار راحتری است که فرد میتواند با داشتن آگاهی اندکی از رایانه و اینترنت مرتکب جرم شود البته با افزایش میزان آشنایی فرد به تکنولوژی رایانه ای ، میتواند مجرم حرفه ای تری باشد.

با توجه به تخصصی بودن جرایم اینترنتی باید از مشاور حقوقی کمک بگیرید که آشنایی کامل با فضای مجازی و کارکردهای مختلف رایانه را داشته باشد .بنابراین توصیه می شود از مشاور حقوقی و‌ وکلایی بهرمند شوید که تجربهٔ طرح دعاوی متنوع در این حیطه و تسلط کامل بر مبانی علمی این دعاوی را داشته باشد.

خلاصه ای از قانون جرایم رایانه ای

خلاصه ای از قانون جرایم رایانه ای

در این قسمت خلاصه ای از قانون جرایم رایانه ای و نحوه ی شکایت و رسیدگی به پرونده بیان میگردد ابتدا شخص آسیب دیده یا همان شاکی باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کند و اقدام به طرح شکایت خود نماید، بعد از ثبت شکایت خود در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی شخص باید همراه با برگهٔ شکایت خود به دادسرای ویژه جرایم رایانه ای مراجعه کند و دلایل و مدارک ابرازی خود را به دادسرا ارائه دهد.

بعد از طرح شکایت از سوی شاکی پرونده براساس اینکه کدام یک از نوع جرایم کیفری صورت گرفته است جهت رسیدگی پرونده مذکور به دادسرای ویژهٔ رسیدگی به جرایم رایانه ای (اینترنتی) ارجاع می گرد و بعد از ثبت پرونده جهت انجام تحقیقات اولیه به پلیس فتا ارجاع می گردد.

بعد از انجام تحقیقاتی که صورت گرفته است توسط مقام قضایی پرونده مجددا به دادسرا ارجاع داده می شود و قاضی پرونده در دادسرا نظر خود را مبنی بر محکومیت یا عدم محکومیت اعلام میدارد .

در تمامی این مراحل مربوطه میتوان از مشاور حقوقی جرایم رایانه ای استفاده نمود و هیچکدام از این مراحل را نباید به تنهایی طی کرد.

نرخ شکایت جرایم رایانه ای چه قدر است؟

نرخ شکایت جرایم رایانه ای چه قدر است؟

موسسه حقوقی در زمینه های مختلف دعاوی حقوقی و کیفری مانند دعاوی خانوادگی ، ملکی و غیره به حل مشکل شما در کمترین زمان در نظر گرفته شده به کمک شما میرسد .بنابراین شما میتوانید از امکانات مختلف که گروه ما برای شما فراهم کرده اند استفاده نمایید و در این زمینه از مشاورهٔ وکلای ما بهرمند شوید.

چنانچه سوال و ابهامی در زمینهٔ نرخ شکایت جرایم رایانه ای و اینکه هزینه دعاوی مختلف چه قدر است؟ در ذهن شما باقی مانده است می توانید به صورت تلفنی و یا از طریق آدرس موسسه به صورت حضوری با ما در ارتباط باشید.

محمدرضا نصراللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمدرضا نصراللهی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129152457

  شماره تماس ثابت: 02144003048

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  ایمیل: info@yasra.law

مجموعه یسرا شما را به دریافت بهترین خدمات حقوقی تخصصی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید